Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Berliński ogród zoologiczny (Zoologischer Garten Berlin), Berlin, Niemcy

Dodano dnia 18-09-2006 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth / Najbliżej położone miejsca
 
 

Zoologischer Garten Berlin (niem. "Berliński ogród zoologiczny"), jeden z największych ogrodów zoologicznych w Niemczech oraz jeden z największą ilością gatunków zwierząt na świecie. Położony jest w dzielnicy Berlina Tiergarten, niedaleko stacji S-Bahn i dworca kolejowego Zoologischer Garten w centrum miasta.

Zoo zostało otwarte 1 sierpnia 1844 roku i było pierwszym ogrodem zoologicznym w Niemczech. Pierwsze gatunki zwierząt zostały podarowane przez króla Prus Fryderyka Wilhelma IV Hohenzollerna z menażerii oraz ptaszarni Tiergarten. W czasie II wojny światowej, tereny ogrodu zostały doszczętnie zniszczone. Przetrwało jedynie 91 zwierząt.

Obecnie w pomieszczeniach zoo znajduje się blisko 14 000 zwierząt z 1 500 różnych gatunków. Wszystko znajduje się na 35 hektarach w historycznych klatkach. Najchętniej odwiedzanymi przez turystów i mieszkańców Berlina zwierzętami są pandy wielkie, którymi może pochwalić się berlińskie zoo, jako jeden z nielicznych ogrodów zoologicznych na świecie. Wszystkie zwierzęta są ulokowane w zagrodach, w których stworzono im warunki odpowiadające naturalnym.

Berlińskie zoo jest jednym z najchętniej zwiedzanych ogrodów w Europie. Rocznie zoo ma blisko 2,6 mln gości z całego świata. Otwarte jest przez cały rok, ulokowane w korzystnym miejscu, gdzie łatwo jest dostać się berlińską komunikacją miejską. Zwiedzający mogą wejść do zoo egzotycznie odzobioną Bramą Słonia ulokowaną blisko Akwarium na Budapester Straße (ulica Budapesztańska), lub przez Bramę Lwa na Hardenbergplatz.

W Berlinie znajduje się również inne zoo Tierpark Berlin ulokowane we wschodniej części miasta.

[Źródło: Wikipedia]

Podesłał: TarkinLeave a Reply

info