Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Dziwny obszar niedaleko Wolfsburga, Niemcy

Dodano dnia 20-08-2006 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth / Najbliżej położone miejsca
 
 

Dziwny obszar niedaleko Wolfsburga - jakby ktoś wiedział co to za obszar, prosimy o info.

ps. może to jakiś poligon?

Podesłał: Etherway2 Responses to “Dziwny obszar niedaleko Wolfsburga, Niemcy”

  1. Dax Says:

    to jest poligon wojskowy. bardzo zaawansowany. poniewaz zajmuje srodek duzego obszaru chronionego od dluzszego czasu jest pod presja roznych srodowisk w niemczech ktore chca ten teren ponownie zalesic.

    swoja droga jest to jeden z ciekawszych i trudniejszych w interpretacji terenow wojskowych jakie widzialem. od pierwszego spojrzenia wiedzialem, ze to teren wojskowy, ale dokladniejsze ogladanie przez dluzszy czas dodawalo tylko pytan bez odpowiedzi. w necie tez trudno cokolwiek o tm znalexc.

    http://72.14.221.104/search?q=cache:YaYlIdA8r5cJ:www.sachsen-anhalt.de/LPSA/fileadmin/Elementbibliothek/economics-Bibliothek/Newsletter-Archiv_engl_2006/newsletter_edition09_20060518_en.PDF+troop+exercise+area+Colbitz&hl=en&ct=clnk&cd=2

  2. pablo79 Says:

    Tak to jest poligon artyleryjski w Hillersleben. Testowano na nim różnego rodzaju moździerze, oraz V3. Znaleziono na nim np. urządzenie Windkanone, które miało wytwarzać sztuczne trąby powietrzne poprzez generowanie eksplozji w komorze spalania i kierowanie ich na cel poprzez specjalnie skonstruowane dysze. Podczas eksperymentów z małym działem podobno rozrywano na strzępy deski z odległości 200 jardów (183 metry), zbudowano więc działo o pełnych rozmiarach. Na szczęście dla brytyjskich i amerykańskich samolotów, efekt był niemożliwy do odtworzenia na dużych wysokościach i projekt zarzucono.

Leave a Reply

info