Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Gdańsk Przymorze, Polska

Dodano dnia 26-07-2005 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth , Mapy Onet(Zumi) / Najbliżej położone miejsca
 
 

Opis by KAZO: Przymorze Małe (Primore, Conradshammer, Conrathhammer) - dzielnica Gdańska powstała w latach 60 XX wieku. Położona jest w pasie nadmorskim i sąsiaduje od wschodu z Przymorzem Wielkim, od północy z dzielnicą Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, od zachodu z Oliwą, od południa z dzielnicą Zaspa-Młyniec.

Zabudowę Przymorza Małego cechuje niska i średnia zabudowa blokowa, w większości bloki cztero-piętrowe. Na terenie dzielnicy znajdują się tereny przemysłowe o niskiej intesywności. Tutaj swoje hale wystawiennicze mają Międzynarodowe Targi Gdańskie. Dzielnica jest dobrze skomunikowana z resztą Gdańska poprzez linie autobusowe i tramwajowe, oraz bliskość do przystanków kolejowych Szybkiej Kolei Miejskiej (Przymorze - Uniwersytet i Oliwa).

Przymorze Wielkie (Primore, Conradshammer, Conrathhammer) - jedna z dzielnic Gdańska powstała w latach 60 i 70. Położona jest w pasie nadmorskim i sąsaduje od północy z dzielnicą Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, od zachodu z dzielnicą Przymorze Małe, od południa z dzielnicami Brzeźno i Zaspa-Rozstaje, od wschodu z Zatoką Gdańską.

Przymorze Wielkie słynie z 10 piętrowych falowców, w tym z najdłuższego, blisko kilometrowego z 16 klatkami, gdzie mieszka ok. 4000 mieszkańców, wybudowanego w latach 1970 - 1973.

Dużym walorem dzielnicy jest bliskość plaż Zatoki Gdańskiej, parku nadmorskiego, ścieżek rowerowych.

Podesłał: KAZOLeave a Reply

info