Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Ogród Botaniczny, Wrocław, Polska

Dodano dnia 11-04-2006 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth , Mapy Onet(Zumi) / Najbliżej położone miejsca
 
 

Ogród powstał jako zakład naukowy Uniwersytetu Wrocławskiego w roku założenia tej uczelni – 1811. Jest wynikiem pasji poznawczej i gorliwości w gromadzeniu, badaniu i utrzymywaniu roślin oraz pracy nad ich aklimatyzacją i wzbogaceniem kolekcji w nowe gatunki i odmiany. Rośliny pochodzą zarówno z naturalnych stanowisk, jak i z ogrodów botanicznych na całym świecie; zgrupowane są w działach. Ogród dostarcza materiału do badań naukowych, umożliwia studentom i uczniom poznawanie botaniki „na żywo”, a miłośnikom przyrody odkrywanie jej tajemnic.

Osobliwością Ogrodu jest zbudowany ponad 140 lat temu na terenie alpinarium przekrój geologiczny przez złoże węgla kamiennego z okolic Wałbrzycha. Pokłady węgla przedzielone są warstwami skał osadowych: piaskowców i łupków. W przekrój wkomponowano odciski fragmentów wymarłych roślin (nr1-6), z których w ciągu milionów lat powstał węgiel kamienny.

Powierzchnia Ogrodu: 7,4 ha

Powierzchnia szklarni: 3300 m2

Liczba gatunków i odmian: 11 500

(Źródło: www.wroclaw.pl)

Podesłał: Gh0stLeave a Reply

info