Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Q1 Tower, Gold Coast, Australia

Dodano dnia 11-07-2006 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth / Najbliżej położone miejsca
 
 

(na zdjęciu satelitarnym jeszcze w trakcie budowy)

Q1, czyli "Queensland Number One", to wieżowiec w Gold Coast (Australii), najwyższy budynek mieszkalny na świecie, o wysokości 275 m (z iglicą 323 m).

Większość pomieszczeń Q1 stanowią mieszkania, jest tam również część hotelowa. Budynek ten nie posiada pomieszczeń biurowych (poza biurami obsługującymi Q1), jest za to kilkanaście galerii handlowych na 1. piętrze. Z pozostałych 78 pięter 76 to piętra mieszkalne, natomiast 2 najwyższe są przeznaczone na tarasy widokowe, znajduje się tu również restauracja. Ponieważ budynek stoi ok. 100 m od słynnej plaży Surfers Paradise, rozciąga się stąd wspaniały widok, można podziwiać plażę na odcinku kilkudziesięciu kilometrów oraz całe Gold Coast.

Q1 został otwarty dla zwiedzających 8 grudnia 2005, również część mieszkań jest już zajętych, mimo to prace wykończeniowe nad nim jeszcze trwają, prawdopodobnie jeszcze przez kilka miesiecy (stan na grudzień 2005).

  • w całym bydynku zainstalowano ponad 1000 km kabli elektrycznych
  • budynek w całości pokryty jest szkłem, co daje prawie 19000 paneli szklanych fundamenty budynku sięgają 40 pięter w głąb ziemi.

(Źródło: Wikipedia)

Podesłał: Gh0stLeave a Reply

info