Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Rotes Rathaus, Berlin, Niemcy

Dodano dnia 04-10-2006 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth / Najbliżej położone miejsca
 
 

Rotes Rathaus, (pol. "Czerwony Ratusz") na Rathausstraße w cetrum Berlina, jest ratuszem miasta Berlin. Obecnie jest siedzibą burmistrza Berlina oraz władz rządowych landu Berlin. Nazwa budynku pochodzi od koloru fasady oraz czerwonej cegły, z której został zbudowany.

Ratusz został zbudowany między rokiem 1861 a 1869 w stylu północnowłoskiego późnego renesansu. Autorem projektu architektonicznego i wykonawczego był Hermann Friedrich Wäsemann. Architektura wieży ratusza wyglądem przypomina wieżę katedry w Laon we Francji. Przez większość czasu był siedziba lokalnych władz i spełniał rolę ratusza miejskiego. Podczas Zimnej Wojny i po rekonstrukcji budynku w latach 50. do stanu oryginalnego, był siedzibą władz miejskich Berlina Wschodniego. Po Zjednoczeniu Niemiec oraz zjednoczeniu administracji miasta, stał się oficjalnie siedzibą władz całego Berlina.

W 2004 roku miała miejsce głośna demonstracja berlińskich studentów przeciwko zmniejszeniu funduszy na naukę, przed budynkiem ratusza. Uniemożliwiło to wówczas wejście lokalnych urzędników do środka budynku.

[Źródło: Wikipedia]

Podesłał: Gh0stLeave a Reply

info