Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Stadion Celtic Park, Glasgow, Szkocja

Dodano dnia 03-06-2006 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth / Najbliżej położone miejsca
 
 

Celtic Park jest stadionem piłkarskim w Parkhead, Glasgow, w Szkocji. Jest to główny stadion klubu piłkarskiego Celtic Glasgow . Stadion ten wszystkie miejsca ma siedzące, dzięki temu oprócz nazwy 'Parkhead' ma również przydomek 'Paradise' - nadany przez kibiców. Pojemność stadionu wynosi 60,506 widzów co czyni go tym samym nawiększym stadionem w Szkocji i drugim co do wielkości obiektem piłkarskim w Wielkiej Brytanii (po Old Trafford).

Celtic przeniósł się z "rdzennego" Celtic Park do obecnego miejsca w 1892. Stadion przeszedł 4 remonty; W trakcie jednego z nich w 1988, powstało charakterystyczne wejście z czerownej cegły prowadzące na trybunę główną. Ostatnia modernizacja miała miejsce w połowie lat 90 i miała na celu przystosowanie stadionu do norm wyznaczonych przez Taylor Report. Z ciekawostek, można dodać że projektantem trybuny głównej jest Archibald Leitch, architekt który zaprojektował rónież stadiony klubów: Rangers, Sunderland, Everton itp.

Stadion składa się obecnie z czterech trybun:

  • North Stand (trybuna północna - dawniej zwana "The Jungle"),
  • West Stand (trybuna zachodnia - Jock Stein Stand),
  • East Stand (trybuna wschodnia - Lisbon Lions Stand),
  • South Stand (trybuna południowa - Main Stand).

Dla kibiców gości przewidziana jest trybuna East Stand. Na stadionie tym znajduje się 96 miejsc dla kibiców gospodarzy i 10 dla fanów gości, poruszających się na wózkach inwalidzkich. W zachodniej części trybun znajduje się pięć specjalistycznych toalet, a we wschodniej dwie dla kibiców niepełnosprawnych. W częście East Stand jest ulokowana siedziba policji, natomiast w sekcji South Stand mieści się muzeum Celtic Glasgow.

W 1938, stadion Celtic zaliczył największą liczbę kibiców: 92 000, kiedy grał przeciwko Rangers. Wynajem stadionu jest możliwy.

(Źródło: Wikipedia)

Podesłał: wojtashekLeave a Reply

info