Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Stadion Olympiastadion, Berlin, Niemcy

Dodano dnia 19-05-2006 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth / Najbliżej położone miejsca
 
 

Stadion Olympiastadion wybudowany na Igrzyska Olimpijskie w 1936 roku. Będzie miejscem rozegrania finału Mistrzostw Świata w 2006 roku.

Pojemność: 74 845

Kluby: Hertha BSC Berlin

Inauguracja: 1936

Renowacje: 2004

Stadion sportowy, przede wszystkim piłkarski w Berlinie, stolicy Niemiec. Zbudowany na potrzeby Olimpiady 1916, która jednak nie odbyła się z powodu I wojny światowej. Pierwszy stadion zaprojektował Otto March. Kolejny projekt, zaplanowany przez Adolfa Hitlera na Olimpiadę 1936 realizował Werner March, syn Ottona.

W 1936 projekt został ukończony i na nowo oddanym stadionie odbyły się Igrzyska Olimpijskie. Podczas II wojny światowej obiekt ucierpiał w niewielkim stopniu, zaś po wojnie służył jako główna kwatera brytyjskich wojsk okupacyjnych.

Oprócz tego użycia, Olympiadstadion cechują również silne tradycje piłkarskie. Był on, i jest obecnie, obiektem klubu 1. Bundesligi Hertha BSC Berlin. Na Mistrzostwach Świata 1974 rozegrano tutaj 3 mecze. Po renowacji w 2004 roku służy jako obiekt piłkarski dla Hertha BSC Berlin oraz pole do gry w futbol amerykański klubu Berlin Thunder, grającego w NFL Europe.

Na Mistrzostwach Świata 2006 planuje się tutaj rozegranie 6 meczów, w tym finału. Po przebudowie ostateczna pojemność stadionu wynosi 76.176 miejsc, co stawia go na drugim miejscu w Niemczech za Westfalenstadion w Dortmundzie

(Źródło: Wikipedia)

Podesłał: wojtashekLeave a Reply

info