Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Stadion olimpijski, Montreal, Kanada

Dodano dnia 18-07-2005 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth / Najbliżej położone miejsca
 
 

Przed każdym meczem na stadionie odgrywane są hymny kanadyjski i amerykański.

Wieża jest tylko o jedną stopę wyższa od Monumentu Waszyngtona i jest pochylona o 45º. Jest najwyższą nachyloną konstrukcją na świecie. Waży ona ponad 8 000 ton, a jej fundamentu są wkopane 92 metry pod ziemię.

Latem 1991 roku stadion został zamknięty, po tym jak 55 tonowa, betonowa belka spadła i rozbiła się na przejściu. Zmuszając tym samym tamtejszy zespół Expos do rozegrania ostatnich 13 domowych meczy na wyjeździe.

W 1986 inżynierowie byli zmuszeni na zmianę systemu dachów z betonu na stal. Rok później ostatecznie pokryto 18 500 m2 powierzchni 50 tonowego dachu, pomarańczowym i srebrnym, kuloodpornym włóknem syntetycznym.

Podnoszony przez 26 stalowych kabli dach zaprojektowany był, aby składać się do graniczącej wieży, tak jak parasol. Otwieranie trwało ok. 25 minut i nie mogło się to odbywać przy wietrze powyżej 25 mil na godzinę. Z powodów wad mechanicznych dach, który kosztuje 700 tysięcy dolarów w rocznym utrzymaniu, nie otwierał się.

Dach został całkowicie zamknięty na kilka sezonów, ostatecznie wiosną 1998 roku pomarańczowy dach został zastąpiony kosztującym 26 milionów dolarów nieprzeźroczystym, niebieskim, teflonowym dachem.

Dach był odporny nawet na największe zimno.

Do umieszczonej na szczycie wieży platformy widokowej można się dostać w ciągu 2 minut specjalną 90 osobową kolejką.

(Źródło: budowle.pl)

Podesłał: Gh0stLeave a Reply

info