Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Warszawskie Centrum Finansowe, Warszawa, Polska

Dodano dnia 28-04-2006 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth , Mapy Onet(Zumi) / Najbliżej położone miejsca
 
 

Warszawskie Centrum Finansowe (WCF) jest jednym z najnowocześniejszych budynków w Warszawie, zawdzięcza to między inymi znajdującym się w podziemiach instalacjom czyniącym go bezpiecznym i funkcjonalnym. W budynku znajduje się prądnica wytwarzająca prąd dla całego wieżowca ma on również własny punkt uzdatniania wody, dzięki czemu można ją pić prosto z kranu. W budynku znajdują się detektory dymu, a w piwnicach 5 zbiorników na wodę o pojemności około 600 000 litrów.

W budynku na sześciu piętrach znajdują się parkingi na 350 samochodów, nad nimi bar, klub odnowy biologicznej, punkt usług pocztowych, kwiaciarnia i biuro podróży. Dalsze piętra są przeznaczone dla biur, które są klimatyzowane i wyposażone w łącze satelitarne oraz internet. Na ostatnim piętrze znajduje się restauracja z widokiem na całe miasto. Poruszanie się po piętrach zapewnia 16 wind. WCF posiada również udogodnienia dla niepełnosprawnych.

Projektantem wieżowca bała amerkanska firma A. Epstein & Sons International i Kohn Pedersen Fox Associates, które współpracowały z polskimi architektami. Archtekci długo zastanawiali się jaki wygląd dać budynkowi, modelowali oni kształty z plasteliny, tak aby jak najbardziej pasował do tej części miasta. Głównym wykonawcą była firma PORR International AG, która zbudowała w Warszawie także Hotel Sheraton oraz nową siedzibę Giełdy Papierów Wartościowych.

WCF ma wysokość 165 metrów, z czego iglica zajmuje prawe 20. Do jej zamieszczenia na czubku konieczne było użycie śmigłowca Mi-8. Budowa wieżowca trwała krótko, od 1997 do 1999 roku.

(Źródło: Wikipedia)

Podesłał: Gh0stLeave a Reply

info