Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Akademia Wojskowa Stanów Zjednoczonych, West Point, USA

Dodano dnia 28-01-2008 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth / Najbliżej położone miejsca
 
 

Jedna z najsłynniejszych uczelni na świecie. Szkoła oficerska, wojskowa, miejsce w którym wykształciło się wielu wybitnych polityków amerykańskich i nie tylko. Szkołę kończył m.in. Radek Sikorski.

Akademia Wojskowa Stanów Zjednoczonych, znana także jako West Point i USMA (akronim "United States Military Academy") to amerykański uniwersytet wojskowy, były fort armii amerykańskiej. Uczelnia jest położona w mieście West Point w stanie Nowy Jork, na brzegu rzeki Hudson, około 80 km na północ od Nowego Jorku. Jej powierzchnia wynosi 65 km². Jest to najstarsza instalacja wojskowa w Stanach Zjednoczonych.

Absolwenci uczelni otrzymują tytuł "Bachelor of Science" (licencjata) i stopień podporucznika ("Second Lieutenat") w armii amerykańskiej. Po jej ukończeniu muszą odbyć przynajmniej pięcioletnią służbę czynną w wojsku Stanów Zjednoczonych i przez okres przynajmniej trzech lat być w czynnej rezerwie. Studenci na pierwszym roku są znani jako "plebejusze" ("plebes"), na drugim jako "roczniaki" ("yearlings"), na trzecim "krowy" ("cows") i na czwartym "pierwszaki" ("firsties").

Drużyny studenckie były historycznie znane jako "Czarni rycerze z Hudson" (The Black Knights of the Hudson), ale ta nazwa została oficjalnie skrócona do "Czarni Rycerze". Amerykańska prasa sportowa pisząc o drużynach z West Point zazwyczaj używa synonimu "Army" i ten zwyczaj jest oficjalnie przyjęty. Symbolem "Army" jest muł.

Motto West Point to Duty, Honor, Country ("Obowiązek, Honor, Ojczyzna")

Więcej - zobacz opis po angielsku: The United States Military Academy (USMA, West Point), West Point, USA

[Źródło: Wikipedia]

Podesłał: mjhtOne Response to “Akademia Wojskowa Stanów Zjednoczonych, West Point, USA”

  1. reply Says:

    Sprostowanie: Radek Sikorski nie jest absolwentem USMA West Point. Ukończył jakiś uniwersytet stanowy.

Leave a Reply

info