Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Bukowno, Polska

Dodano dnia 27-11-2007 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth , Mapy Onet(Zumi) / Najbliżej położone miejsca
 
 

Bukowno - gmina miejska w województwie małopolskim, w powiecie olkuskim. Do roku 1975 miasto administracyjnie należało do województwa krakowskiego, w latach 1975-1998 do katowickiego. Bukowno administracyjnie położone jest w zachodniej części województwa małopolskiego, między Krakowem a Katowicami, w jednakowej odległości (około 50 km) od obu miast.

Według danych z 30 czerwca 20042, miasto miało 10 765 mieszkańców.

Miasto leży nad rzeką Sztoła. Znajdują się w nim Zakłady Górniczo-Hutnicze cynku i ołowiu Bolesław.Należy do Jaworznicko-Chrzanowskiego Okręgu Przemysłowego. Jedenastotysięczne miasteczko położone na granicy Wyżyn: Śląskiej i Krakowsko-Częstochowskiej, nad rzeką Sztołą, wśród lasów liściasto-iglastych.

Bukowno jako wieś było znane już w XV wieku. Prawa miejskie uzyskało w 1962 roku. Miasto było kilkakrotnie laureatem konkursu organizowanego przez NFZ. Posiada szkołę podstawową nr 2 oraz Zespół Szkół nr 1 w Bukownie im. 1000-lecia państwa polskiego.

W południowo - wschodniej części miasta znajduje sie sztucznie zarybiony zalew, a okoliczne lasy to teren znakomity dla grzybiarzy.

[Źródło: Wikipedia]

Podesłał: gasparo74Leave a Reply

info