Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Compton, Kalifornia, USA

Dodano dnia 11-06-2007 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth / Najbliżej położone miejsca
 
 

Miasto Compton leży w południowej części aglomeracji Los Angeles, jest 12 na liście najbiedniejszych przedmieść w Stanach Zjednoczonych. Miasto to kontrastuje ekonomicznie z nowoczesnymi miastami południowej Kalifornii. Jego centrum słynie ze względu na liczne gangi oraz liczbę zabójstw porównywalną z całym Detroit lub Miami.

Miasto jest zupełnie pozbawione podstawy w przemyśle. Głównym źródłem dochodów dzielnicy stał się wciąż rosnący podatek dochodowy, co stawia to miasto na jeszcze bardziej przegranej pozycji w lokalnej rzeczywistości i hierarchii (ukształtowanej po realizacji planu Lakewood. Compton swoją pozycję na mapie gospodarczej zawdzięcza bardziej "sukcesowi" w światowym marketingu, niż polityce lokalnych władz. "Sukces" ten polega na tym, że miasto jest bardzo dobrze znane z trudno wyobrażalnych realiów społeczno-ekonomicznych.

Siły szeryfa departamentu policyjnego w Compton, utrzymywanego z 70% środków budżetu, zyskały tak złą sławę, jeśli nie gorszą, jak porównywalne oddziały znanego L.A.P.D. (Los Angeles Police Department). Brutalność policji jest nadal głównym problemem społeczności latynoskich oraz afrykanerskich.

Więcej - zobacz opis po angielsku: Compton, California, USA

[Źródło: Wikipedia]

Podesłał: Gh0stLeave a Reply

info