Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Fabryka Bugatti, Molsheim, Francja

Dodano dnia 06-12-2007 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth / Najbliżej położone miejsca
 
 

Fabryka Bugatti, gdzie powstaje jeden z najszybszych samochodów świata - Bugatti 16.4 Veyron.

Bugatti to marka ekskluzywnych samochodów sportowych i wyścigowych, produkowanych w latach 1910 - 1956, 1991 - 1995, oraz znów od 2005 roku.

Przedsiębiorstwo Bugatti założył Ettore Bugatti. Urodził się 15 września 1881 w Mediolanie jako potomek włoskiej rodziny artystycznej; zmarł 21 sierpnia 1947 w Paryżu. Życiorys Ettore Bugatti

Genialny konstruktor samochodów, uchodzi za wynalazcę samochodu wyścigowego z silnikiem z doładowaniem (sprężarkowym). Jego samochody wygrywały (względnie zajmowały czołowe miejsca) w prawie wszyskich ważnych wyścigach przed II wojną światową.

Zakłady produkcyjne znajdowały się w miejscowości Molsheim (Alzacja). Przedsiębiorstwo Bugatti wyprodukowała łącznie około 2500 samochodów, z których jednak wiele zachowało się do dzisiaj. Najwięcej wykonano samochodów model Typ 57 z 8-cylindrowym silnikiem - 750 sztuk.

Przedsiębiorstwo Bugatti znowu odżyło, kiedy Volkswagen zainteresowany przejęciem przedsiębiorstwa odkupił prawa do jego znaku handlowego w 1998 roku. Siedzibę przeniesiono z powrotem do Alzackiego Molsheim we Francji. Jeszcze w tym samym roku pokazano pierwszy prototyp oznaczony EB 118. Było to duże, luksusowe, sportowe, dwudrzwiowe coupé z silnikiem z przodu. W 1999 roku zaprezentowano kolejny prototyp, tym razem czterodrzwiową limuzynę oznaczoną EB 218. W tym samym roku przedstawiono trzeci prototyp Bugatti 18/3 Chiron. Był to sportowy samochód z silnikiem umieszczonym centralnie. Wszystkie trzy prototypy zaprojektował Giorgetto Giugiaro.

Również w 1999 roku pokazano prototyp modelu Bugatti 16.4 Veyron, zaprojektowany przez stylistów Volkswagena. Zdecydowano, że to właśnie ten model trafi do produkcji seryjnej. Planowano jej rozpoczęcie na rok 2003, jednak aby osiągnąć założone rezultaty, prace nad autem trwały dłużej. Samochód ma być wyposażony w silnik osiągający aż 1001 KM i osiągać prędkość maksymalną przekraczającą 400 km/h. Produkcję rozpoczęto w 2005 roku.

Więcej - zobacz opis po angielsku: Bugatti factory, Molsheim, France

[Źródło: Wikipedia]

[Więcej: www.bugatti.com (EN)]

Podesłał: bolliloLeave a Reply

info