Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Ciekawe miejsca:

Reklamy:

FAQ

Najczęściej zadawane pytania czyli FAQ (Frequently Asked Questions)

Q: Podesłałam/podesłałem link/opis ciekawego miejsca ale nie został dodany, dlaczego?
A: Powodów może być kilka:
  • link mógł być nieprawidłowy, lub po prostu nie było linka do miejsca na maps.google.com - w takim przypadku staram się powiadomić osobę zgłaszającą o brakach w zgłoszeniu lub odnaleźć opisywane miejsce - jeżeli jednak okazuje się to niemożliwe do zrobienia, wpis nie zostaje dodany
  • zgłoszenie mogło być niekompletne - brak było opisu - w takim przypadku staram się znaleźć opis miejsca, może to spowodować opóźnienie w dodaniu wpisu
  • miejsce mogło być już wcześniej zgłoszone i już znajduje się w serwisie (rekordzistą jest chyba Wieża Eiffel'a, która była zgłaszana co najmniej 10 razy)
Q: Kiedy będą dostępne lepszej jakości zdjęcia satelitarne dla mojego miasta.
A: Tego nie wie nikt, poza Google. Dla lepszej orientacji w temacie mogę podać dotychczasowy harmonogram związany z serwisem maps.google.com i pojawianiem się zdjęć satelitarnych/zdjęć lotniczych w dobrej jakości:
  • kwiecień 2005 - obszary USA, UK i niektórych miejsc na świecie
  • czerwiec 2005 - duże polskie miasta i ich okolice: Warszawa, Kraków, Gdańsk, Bydgoszcz, Szczecin, Wrocław i wiele mniejszych miast i miejscowości
  • luty 2006 - dostępnych jest wiele nowych miejsc na świecie, dla wielu dotychczasowych obszarów na Świecie i w Polsce dostępne są nowe zdjęcia dotychczas oferowane przez Google Earth
  • xxxxx 200x - dostępne są nowe zdjęcia większej liczby polskich miast [czekamy...]
Q: Czy można od Państwa kupić prezentowane zdjęcia satelitarne?
A: Właścicielem zdjęć satelitarnych prezentowanych w serwicie mapy.pomocnik.com jest firma Google. Serwis "Świat według Google" udostępnia zdjęcia satelitarne na zasadach i warunkach określonych przez firmę Google. Prośby o zakup, wykorzystanie zdjęć satelitarnych powinny być kierowane do firmy Google.
Q: Dlaczego nie ma opcji głosowania/oceny wpisów?
A: Niestety, z uwagi na duże obciążenie serwera musiałem wyłączyć część dotychczas dostępnej funkcjonalności. Wyłączenie ma charakter czasowy i w przypadku "przesiadki" na lepszy serwer nowe funkcje powrócą. Na razie jednak trudno jest mi powiedzieć, kiedy to nastąpi.

Wiele z pytań (a w zasadzie próśb) dotyczy braku dokładnych map dla jakiegoś miasta. Niestety pytania te powinny być skierowane go firmy Google.
Poniżej najciekawsze z pytań, które niestety pozostają bez odpowiedzi:

Q:"Program Google jest ok, ale czemu 2 co do wielkości miasto w Polsce - Łódź jest pomijane w dokładnych zbliżeniach. Inne miasta takie jak Warszawa Kraków Gdańsk Bydgoszcz Rzeszów Szczecin są bardzo dobrze widoczne. Może można by zwrócić się do Google aby to poprawili."
Q: "jak możecie to dajcie jak najlepsze zdjęcie Zawiercia i okolic (woj. Śląskie) bardzo bym o to prosił"
Q: "jest Gdańsk, jest Sopot - dlaczego nie ma dokładnych zdjęć satelitarnych Gdyni???"
A: Odpowiem jeszcze raz - wszelkie tego typu pytania i prośby powinny być kierowane bezpośrednio do firmy Google.One Response to “FAQ”

  1. Marek Says:

    Witam!Czy można prosić o zdjęcia Sosnowca i Będzina w województwie śląskim?Większa część tych terenów jest całkowicie pozbawiona zdjęć.Dla motywacji podam,że proszę o zdjęcia gdyż jestem mieszkańcem Sosnowca,a jeśli chodzi o Będzin to ciekawym miejscem tego 650-cio letniego miasta jest jego zamek położony na górce.Pozdrawiam,Będzinianin zamieszkały w Sosnowcu.:)

Leave a Reply

info