Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Forum des Halles oraz kościół St-Eustache, Paryż, Francja

Dodano dnia 04-07-2005 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth / Najbliżej położone miejsca
 
 

Forum des Halles oraz kościół St-Eustache, Paryż, FRANCJA

Halle

W latach 70. mówiło się o dzielnicy Les Halles jako o miejscu przyszłości. Były wtedy realizowane dwa wielkie projekty: Centrum Pompidou oraz Forum des Halles - ogromny podziemny kompleks handlowy w miejscu, gdzie niegdyś znajdował się targ miejski. Przedsięwzięcia te zostały już ukończone.

Forum des Halles oraz kościół St-Eustache

Forum des Halles zajmuje obszar, na którym między wiekiem XII a rokiem 1969 mieścił się wielki targ. W 1969 r. targ został przeniesiony i rozpoczęto wykopy pod 4 podziemne piętra sklepów. Otwarty w 1979 r. kompleks posiada wewnętrzny dziedziniec ozdobiony pomnikiem Pigmalion według projektu Julio Silvy. W konstrukcji przeważa szkło i aluminium.

W Halach znajdują się setki sklepów. Jest tu ponadto 12 restauracji, kina, 2 wielkie parkingi i mały oddział słynnego muzeum figur woskowych Musée Grévin.

Z tyłu Hal znajduje się duży balkon z widokiem na unikalny ogród w mieszanym klasyczno-współczesnym stylu. Jest tam również miejsce zabaw dzieci, miniaturowa kolej w stylu z przełomu wieków i niezwykły współczesny zegar słoneczny.

(Źródło: Paryż 2001)

Podesłał(a): BasiaLeave a Reply

info