Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

George Washington Bridge, (Most im. Jerzego Waszyngtona) NY, USA

Dodano dnia 19-07-2005 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth / Najbliżej położone miejsca
 
 

George Washington Bridge, (Most im. Jerzego Waszyngtona), Nowy Jork i New Jersey, stan Nowy Jork.

Most im. Jerzego Waszyngtona łączy Nowy Jork z New Jersey.

Podobnie jak w przypadku Akashi Kaykio budowa tego mostu była nieosiągalnym marzeniem inżynierów przez niemal 100 lat. Problem ten urósł w latach dwudziestych. Ludzie zawsze chcieli pracować w centrum miasta, ale mieszkać poza nim. Jednak korzystanie z powolnych promów podczas podróży do pracy było uciążliwe. Ludzie zaczęli się domagać stałego połączenia.

Oficjalny projekt mostu powstał na desce kreślarskiej szwajcarskiego inżyniera Othmara H. Amanna. Architektem został jednak Cass Gilbert, a Amanna mianowano głównym inżynierem.

Budowa rozpoczęła się w 1925 r. i trwała 6 lat. Podobnie jak podczas wznoszenia mostu Golden Gate czy Manhattan Bridge robotników nie obowiązywały jakiekolwiek zabezpieczenia. Dlatego nie obyło się bez ofiar. Most został otwarty dnia 25-go października 1931 r. Podczas ceremonii otwarcia nadane mu zostało imię Jerzego Waszyngtona. Od razu stał się najdłuższym mostem wiszącym na świecie i pierwszym w historii, którego przęsło było dłuższe niż 1 km.

Pod koniec lat pięćdziesiątych przepustowość Mostu Waszyngtona okazała się niewystarczająca. Zamiast budować nowy most stworzono drugi pokład umieszczony pod pierwszym. Otwarcie nastąpiło 29-go sierpnia 1962 r. Od tamtej pory przestały się tworzyć kilometrowe korki, pomimo że dziennie z mostu korzysta niemal 300 tysięcy samochodów.

Jak wiele amerykańskich konstrukcji z tamtych lat Most Jerzego Waszyngtona ma wielki zapas wytrzymałości. Masywny, stalowy, kratownicowy pomost wisi na 4 linach nośnych. Wieże o wysokości 194 m są również ażurowe.

Pod pylonem od strony New Jersey majestatycznie zwisa największa na świecie flaga amerykańska. Na moście znajduje się przystanek autobusowy nr 4211.

(Źródło: budowle.pl)

Podesłał: Gh0stLeave a Reply

info