Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Ciekawe miejsca:

Reklamy:

Google Earth


Informacje o korzystaniu z programu Google Earth

Od dłuższego już czasu firma Google udostępnia program Google Earth. Program można pobrać z adresu earth.google.com

Odnośniki dla Google Earth w Świecie według Google

Od dnia 05.08.2005 serwis mapy.pomocnik.com udostępnia (*) odnośniki dla programu Google Earth. Pod tytułem wpisu - obok informacji o kategorii znajduje się pole “Linki: Google Earth”.

* - odnośniki do Google Earth będą miały wszystkie nowe wpisy. W ciągu kilku dni pojawią się odnośniki dla wszystkich dotychczasowych wpisów.

Jeśli mamy zainstowany program Google Earth - wystarczy kliknąć link aby go otworzyć w programie. Zależnie od rodzaju Windows i ich konfiguracji po kliknięciu na link - może pojawić się okienko z pytaniem - czy otworzyć link. Należy wybrać “Open” lub “Otwórz”

Widok odnośnika w programie

Poniżej wygląd programu po pomyślnym otwarciu odnośnika.

Po kliknięciu na symbol graficzny obok opisu - mamy możliwość przejścia do wpisu na mapy.pomocnik.com - wystarczy kliknąć “Zobacz opis na mapy.pomocnik.com”.

Oto widok programu z otwartym opisem ze strony mapy.pomocnik.com.

Więcej możliwości

Program Google Earth ma więcej opcji niż mapy dostępne poprzez przeglądarkę www. Można m.in. zmieniać kąt patrzenia i obracać mapę.

Jeśli znajdą Państwo ciekawe miejsce przy pomocy programu Google Earth - wystarczy opis i współrzędne, które wyświetlają się w dolnej części okienka z mapą.

Poniżej dwa widoki na Zamek Królewski na Wawelu w Krakowie.23 Responses to “Google Earth”

 1. rossonero Says:

  USS Arizona Memorial
  Okręt liniowy USS Arizona. Podczas japońskiego ataku na Pearl Harbour 7.12.1941 został trafiony bombą w skład amunicji. Eksplodował i w ciągu 9 minut zatonął pochłaniając prawie całą załogę. Dla 1170 członków załogi leżący na oceanicznym dnie wrak okrętu jest miejscem wiecznego spoczynku.
  Po wojnie nad zatopionym kadłubem okrętu (usunięto wszystkie wystające ponad pokład części) zbudowano biały budynek- mauzoleum, nad którym powiewa amerykańska flaga. Miejsce to jest udostępnione do zwiedzania.

  współrzędne: 21 21′53.54″N 157 57′00.09″W

 2. rossonero Says:

  Wrak pancernika USS Utah
  Kolejna pozostałość po japońskim ataku. Wrak pancernika Utah. Podczas ataku otrzymał dwa trafienia torpedami. Przewrócił się i zatonął.

  współrzędne: 21 22′08.14″ N 157 57′44.98″W

 3. rossonero Says:

  Allianz-Arena, Monachium

  Dach Allianz Arena składa się z 2 874 poduszek powietrznych o łącznej powierzchni 64,000 metrów kwadratowych. Jest to największy na świecie dach wykonany z folii. Folia ta ma grubość zaledwie 0,2 mm i przepuszcza do 98% promieni UV. Poduszki o powierzchni 35 metrów kwadratowych każda wykonane są z kopolimeru etylenu i tetrafluoroetylenu, a każda z nich ma nieco inny kształt. Wielkie wentylatory umieszczone pod stadionem pompują odpowiednią ilość powietrza do poduszek. Jeżeli wentylator ulegnie awarii i w rezultacie obniżenia temperatury w poduszce skropli się woda, w najniższym jej punkcie otwiera się specjalny zawór, umożliwiający usunięcie wody, zanim jej nadmiar przeciąży konstrukcję dachu. Jeżeli w zimę na dachu zbierze się śnieg, 12 czujników obciążenia może dać sygnał do zwiększenia ciśnienia w poduszkach dla zrównoważenia ciężaru. Membrany mają samooczyszczającą powłokę i są stale wentylowane. Ich ciężar to około 1/30 ciężaru szkła. Pierwsze poduszki ułożono 26 maja 2004, zaś ostatnia została umieszczona przed końcem roku. Allianz Arena może być podświetlana białym, czerwonym i niebieskim światłem w różnych odcieniach.

  Szczegóły oświetlenia

  - Każda świetlówka ma moc 58 watów i żywotność około 8000 godzin.
  - W każdej poduszce może znaleźć się maksimum 6 opraw oświetleniowych, zaś w każdej oprawie znajdują się 3 świetlówki, co daje maksymalnie 18 świetlówek fluorescencyjnych.
  - Łącznie zainstalowano 25 344 źródła światła.
  - Na raz może być oświetlonych 1 056 z 2 874 poduszek powietrznych.
  - Wielkość podświetlonej fasady: około 24 000 metrów kwadratowych.
  - Do oświetlenia zewnętrznej fasady wykorzystano 100 kilometrów kabli. - Instalacja zużywa 506 KWh przy pełnym podświetleniu.
  - Energii dla całego stadionu dostarcza pięć transformatorów.

  Miejsca siedzące

  Architekci Jacques Herzog i Pierre de Meuron zaprojektowali dla Allianz Arena zupełnie nowy rodzaj krzeseł, o unikatowej konstrukcji. Ich cechą charakterystyczną jest jednorodność. Na innych stadionach siedzenia standardowe i krzesła w lożach zwykle mają zupełnie inną konstrukcję. Wszystkie trzy rodzaje siedzeń na stadionie Allianz Arena (standardowe krzesło składane, krzesło VIP oraz krzesła w lożach) wyglądają jednakowo, a dzięki zastosowaniu srebrnej farby mienią się różnymi odcieniami w zależności od kąta padania światła. Każdy punkt mocowania siedzeń musiał być oznaczony ręcznie przed zainstalowaniem pierwszego z nich. Niezbędna była milimetrowa dokładność, ponieważ Allianz Arena nie jest prostokątnym stadionem, lecz owalnym. Wszystkie krzesła są tych samych rozmiarów, lecz odległości pomiędzy nimi są różne. Aby zainstalować 66 000 siedzeń, wywiercono ponad 130 000 otworów. Odległość pomiędzy krawędzią murawy (o wymiarach 105 x 68 m) a pierwszym rzędem siedzeń wynosi zaledwie 6 metrów wzdłuż dłuższego boku murawy i osiem metrów za bramkami.

  Promenada

  Główne wejście do stadionu znajduje przy promenadzie. Ma ona 543 metry długości i 136 metrów szerokości i przypomina wrzosowisko dzięki czemu pasuje do okolicy. Goście mogę wchodzić na stadion bezpośrednio z wielopiętrowego parkingu samochodowego, parkingu dla autobusów lub znajdującej się niedaleko stacji metra Fröttmanning. Parking pod promenadą jest największym w Europie parkingiem podziemnym, z miejscami dla 9800 samochodów. Wyznaczono tam również 350 miejsc dla autobusów 240 na północnym końcu Areny i 110 na południowym.

  Inne informacje o Allianz Arena
  - Początek budowy: 21 października 2002.
  - Otwarcie: 31 maja 2005.
  - Architekci: Jacques Herzog i Pierre de Meuron.
  - Wymiary: 258 m x 227 m x 50 m.
  Obwód: 840 m.
  Obszar zadaszony: 37 600 m2.
  Łączna przestrzeń użytkowa: 171 000 m2.
  - 3 piętra, łącznie 66 000 miejsc. Kąt nachylenia miejsc: dolne piętro - ok. 24°, środkowe - piętro ok. 30°, górne piętro - ok. 34°.
  - Ok. 10 500 miejsc parkingowych, 1 200 z nich w obrębie stadionu.
  - 2 200 miejsca klasy biznes.
  - 104 loże z około 1 400 miejscami.
  - Sektory gastronomiczne i tematyczne.
  - 3 żłobki.
  - 2 sklepy dla kibiców.
  - Sale konferencyjne i pomieszczenia biurowe.
  - Przestronne pomieszczenia dla mediów.
  - 200 specjalnych miejsc dla osób niepełnosprawnych na głównym poziomie.
  - Około 6 500 m2 dla restauracji.
  - 28 kiosków, 2 restauracje dla kibiców, 1 restauracja rodzinna z około 400 miejscami, 1 restauracja o owalnym kształcie z około 300 miejscami, 1 barek prasowy z około 120 miejscami, 1 kawiarnia z około 80 miejscami.
  - 460 km przewodów wysokiego napięcia i 140 km przewodów niskiego napięcia.
  - 4 200 wyłączników, gniazd i czujników, 4,600 punktów oświetleniowych we wnętrzu, 4200 punktów oświetleniowych w pasie zewnętrznym oraz 220 reflektorów.
  - 250 skrzynek rozdzielczych i dystrybutorów.
  - 2 ekrany (o powierzchni 100 m2 każdy), podwieszone centralnie do dachu za bramkami, na północnym i południowym krańcu, nachylone pod kątem około 7° do murawy.
  Dane techniczne ekranów:
  Rozdzielczość: 288 x 512 pikseli (wirtualna 576 x 1024).
  Wielkość piksela: 25mm (wirtualna 12,5mm).
  Ciężar (z konstrukcją stalową): 9,8 tony.

  współrzędne: 48 13′07.74″ N 11 37′28.36″ E

 4. rossonero Says:

  Greenwich

  Greenwich to obecnie dzielnica Londynu, położona w jego południowo-wschodniej części, na południowym (prawym) brzegu Tamizy. Dawniej Greenwich było osobnym miastem.

  W Greenwich znajduje się dawne astronomiczne Królewskie Obserwatorium (The Royal Greenwich Observatory). Zostało ono zbudowane przez króla Karola II w roku 1675 w celu poszerzania wiedzy geograficznej mającej służyć dalszym kolonialnym podbojom. Przez to obserwatorium wyznaczono przebieg południka zerowego, nazywanego także “południkiem Greenwich” (The Greenwich Meridian). Czas południka zerowego - Greenwich Mean Time (GMT) do roku 1986 uznawano za standardowy czas uniwersalny. Później został on zastąpiony przez Coordinated Universal Time (UTC). Obserwatorium zostało później przeniesione ze względu na utrudniającą obserwacje bliskość centrum Londynu, a w jego budynku mieści się obecnie muzeum astronomiczne. Obserwatorium znajduje się w Parku Greenwich (The Greenwich Park).

  współrzędne: 51 28′39.33″ N 0 00′00.00″ W

 5. kuba Says:

  Bardzo fajny program

 6. Michał Popielnicki Says:

  proszę o ściągnięcie google earth.

 7. Kacper Says:

  Mam problem: po zainstalowaniu google Earth i uruchomieniu go pojawia się komunikat: “Google earth has encountered a problem and needs to close. We are sorry for this inconvenience.” Czy ktoś moze mi pomóc???

 8. ROSZAK Says:

  LUDZIE KTO MI POMORZE JAK TO ZROBIĆ

 9. kuba Says:

  ej ziomki czy tam ludzie moga chodzic se ???

 10. Janina Says:

  o co chodzi jak to zainstalować i dlaczego nie chodzi!!!!!!!!!!???? i czy tam cały świat jest w najlepszej jakości???????????

 11. Janina Says:

  o co chodzi jak to zainstalować i dlaczego nie chodzi!!!!!!!!!!???? i czy tam cały świat jest w najlepszej jakości????????????

 12. Marcinekkk Says:

  “ej ziomki czy tam ludzie moga chodzic se ???”

  IDIOTA

 13. easdas Says:

  dasjok hajog madio were is hong konago mahiong a ci tower laciko pacienko bartistomaride kangre ware sati

 14. pedał Says:

  Dziala i są ludzie

 15. kuba Says:

  samoloty

 16. Paweł Zakurzewski Says:

  MATYLDKA

 17. Diego Says:

  ej,a mi nie dzialaja linki podawane pod roznymi miejscami,jak naciskam na link:google earth pod jakims miejscem to wyswietla mi sie biala strona z jakimis napisami,chociaz mam zainstalowane google earth, po prostu nie moge wlaczyc odnosnikow zadnych na google erh.Ktos moze mi pomoc? Pozdro:)

 18. Miłosz Says:

  Jak zrobić żeby widzieć lepiej, tak jak na zdjęciach powyżej, przybliżam i bardzo zamazany obraz jest a wcale mocno nie przybliżyłem??

 19. Barthezz Says:

  37 14′36.52″N 115 48′39.57″
  Pooglądajcie sobie strefe 51 w arizonie w usa

 20. MIREK Says:

  Czy dysponujecie mapa Lublina leprzej jakości?

 21. pawelec Says:

  czy to fajna mapa?

 22. SZ1 Says:

  Kiedyś mogłem zobaczyć całe moje miasto a teraz gdy robie zbliżenie to tylko zamazany obraz widać :/ i nie tylko tak jest z moim miastem ale i prawie połową Polski :/

 23. LaurelC32 Says:

  http://maps.google.pl/maps?client=firefox-a&hl=pl&ie=UTF8&ll=53.022096,16.837095&spn=0.00435,0.009559&t=h&z=17

Leave a Reply

info