Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Góry Fogaraskie - Rumunia,

Dodano dnia 04-04-2007 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth / Najbliżej położone miejsca
 
 

Najwyższe góry w Rumunii leżące w Karpatach Południowych. Z Cirtisoary na północy do Curtea de Arges na południu prowadzi widokowa droga, osiągająca w przy Bilea Lac 2042 m. npm.

Góry Fogaraskie - najwyższe pasmo Karpat Południowych oraz całej Rumunii. Najbardziej znane i zarazem najwyższe szczyty Gór Fogaraskich to Moldoveanu (2545 m n.p.m.) i Negoiu (2535 m n.p.m.). W okolicach tego ostatniego oraz w centralnej części pasma góry przyjmują skalisty charakter, a na idącym głównym grzbietem szlaku turystycznym pojawiają się niewielkie trudności techniczne oraz ekspozycja (niebezpieczeństwa i trudności porównywalne z Orlą Percią w Tatrach).

W górach znajduje się kilkanaście schronisk, jednak większość z nich położona jest dosyć nisko, na wysokości ok. 1500 m n.p.m. a więc ok. 1000 m poniżej głównej grani. Wyjątkami są schronisko (rum. cabana) Podragu (2136 m n.p.m.) oraz hotele i schroniska przy Bâlea Lac (2034 m n.p.m.), położone przy poprowadzonej w latach 70. przez góry szosie transfogaraskiej. Na szlaku idącym główną granią Gór Fogaraskich co kilka godzin znajdują się niewielkie schrony dla turystów, które jednak w sezonie mogą być przepełnione. Najbardziej popularnym sposobem zwiedzania gór jest wielodniowa wycieczka z własnym sprzętem biwakowym.

[Źródło: Wikipedia]

Podesłał: BorekLeave a Reply

info