Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Hajnówka, Polska

Dodano dnia 30-06-2007 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth , Mapy Onet(Zumi) / Najbliżej położone miejsca
 
 

Hajnówka – miasto i gmina w województwie podlaskim, w powiecie hajnowskim. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa białostockiego. Położone na Wysoczyźnie Bielskiej, na zachodnim krańcu Puszczy Białowieskiej. Ze względu na swoje położenie niedaleko miejscowości o nazwie Białowieża i puszczy nazywana jest "bramą do Puszczy Białowieskiej".

Miasto jest ośrodkiem turystycznym (lasy, kolej wąskotorowa) i ośrodkiem kulturalnym Białorusinów, którzy wg danych ostatniego spisu powszechnego stanowią w Hajnówce 26,41% mieszkańców. W mieście ma swoją siedzibę Wydział Zamiejscowy Politechniki Białostockiej kształcący studentów na kierunku Ochrona Środowiska. Jest to także ośrodek przemysłu drzewnego i wytwórnia maszyn dla leśnictwa. Mieszczą się tu zakłady: dziewiarski, odzieżowy, przetwórstwa runa leśnego oraz spożywczy. W mieście jest 5 szkół podstawowych, cztery gimnazja, dwa licea państwowe (w tym jedno z dodatkową nauką języka białoruskiego), zespół szkół zawodowych oraz niepubliczny zespół szkół ekonomicznych (w tym liceum). Mieści się tu także Policealne Studium Psalmistów oraz Zakład Doskonalenia Zawodowego. Co roku, w maju w mieście odbywa się Międzynarodowy Festiwal "Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej".

[Źródło: Wikipedia]

Podesłał: piotrLeave a Reply

info