Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Jamnik (Tasiemiec, Deska, Mrówkowiec), Warszawa, Polska

Dodano dnia 20-05-2008 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth , Mapy Onet(Zumi) / Najbliżej położone miejsca
 
 

Jamnik, Tasiemiec, Deska, Mrówkowiec - to popularne nazwy budynku mieszkalnego w Warszawie, zlokalizowanego w dzielnicy Praga Północ przy ul. Kijowskiej 11, o długości 508 metrów, posiadający 43 klatki schodowe i uchodzącego za najdłuższy w Warszawie

Budynek ten został wzniesiony w latach 1971-1973 w południowej części tzw. Starej Pragi, naprzeciwko dworca PKP Warszawa Wschodnia wg projektu Jana Kalinowskiego, jako jeden z obiektów osiedla Szmulowizna. Budynek budził zachwyt dziennikarzy w okresie jego oddawania do użytku, jednak pomimo swojej długości w swoim wnętrzu mieści małe mieszkania o niezbyt funkcjonalnym rozkładzie, a sam budynek stojący równolegle do ruchliwej ulicy i stacji kolejowej jest dodatkowo narażony na hałas.

Uznawany jest za najdłuższy w Warszawie, choć na tzw. Osiedlu Hansenów w dzielnicy Praga Południe stoi blok o nazwie Pekin o długości około 1,5 km, choć nie tworzy jednej linii jak przy Kijowskiej, a jego poszczególne części noszą różne adresy.

W związku ze znaczną długością tego budynku pojawił się problem z pękaniem ścian i jego osiadaniem już na etapie budowy - na starym tynku można spotkać wmurowane szklane płytki, których pęknięcie miało być sygnałem osiadania.

[Źródło: Wikipedia]

Podesłał: Gh0stLeave a Reply

info