Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Katedra św. Pawła, Londyn, Anglia

Dodano dnia 13-05-2006 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth / Najbliżej położone miejsca
 
 

Katedra Świętego Pawła to jeden z najbardziej znanych kościołów anglikańskich w Wielkiej Brytanii i budowli Londynu. Znajduje się w samym sercu londyńskiej dzielnicy City of London i formalnie pełni funkcję głównej świątynni tej dzielnicy. Pieczę nad nią sprawuje bezpośrednio Lord Mayor.

Katedra ta powstała pierwotnie na gruzach rzymskiej świątyni wybudowanej niegdyś ku czci cesarza Klaudiusza. Normańska katedra, była nawet większa od obecnej i stanowiła największą świątynię ówczesnej Europy.

Jednak nie omijały jej pożary, iglica została zniszczona przez piorun, wnętrze zostało splądrowane, a mury były w złym stanie. Katedra ta spłonęła ostatecznie podczas wielkiego pożaru Londynu w 1666 r. Podjęto decyzję o budowie nowej katedry w stylu klasycystycznym i rozpoczęto ją w roku 1675 pod nadzorem sławnego angielskiego architekta sir Christophera Wrena. Budowę zakończono po 35 latach już pod kierunkiem syna Christophera Wrena w roku 1710, chociaż pierwsze nabożeństwo odprawiono 2 grudnia 1697 roku.

Strony: 1 2Leave a Reply

info