Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Kościół św. Józefa w Krakowie - os. Kalinowe, Polska

Dodano dnia 22-06-2008 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth , Mapy Onet(Zumi) / Najbliżej położone miejsca
 
 

Kościół św. Józefa na os. Kalinowym w Krakowie - budowany w latach 1993-2002 kościół parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP.

Projektantami kościoła są: Zofia Łuczyńska i Jan Kurka. Świątynia jest zbudowana na planie krzyża. Cechuje ją obszerne wnętrze. Kościół posiada ciekawą konstrukcję architektoniczną. Ołtarz tworzy figura św. Józefa i krucyfiks zawieszony na tle okna w kształcie krzyża. Autorem tabernakulum jest znany rzeźbiarz - Czesław Dźwigaj. Na zewnątrz kościół jest pomalowany na kremowo, dach jest czerwony, a na jego szczycie widnieje krzyż.

Pierwszą mszę świętą odprawiono w nowym kościele w dniu parafialnego odpustu 19 marca 2002. Kamień węgielny kościoła poświęcił na Błoniach podczas pielgrzymki do kraju papież Jan Paweł II w 1983. W bocznej części kościoła znajduje się obraz, na którym przedstawiona jest św. Joanna Beretta Molla z dzieckiem. Są tu także relikwie świętej, które złożone zostały w tutejszym kościele 26 maja 2004.

[Źródło: Wikipedia]

Podesłał: PKLeave a Reply

info