Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Księstwo Monako

Dodano dnia 11-07-2005 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth / Najbliżej położone miejsca
 
 

Monako, Księstwo Monako (fr. Monaco, Principauté de Monaco, mon. Munegu, Principatu de Munegu) – niewielkie państwo położone w Europie Południowej nad Morzem Śródziemnym w obrębie Riwiery francuskiej. Po Watykanie jest to drugie najmniejsze pod względem pola powierzchni niezależne państwo świata.

Leży na Lazurowym Wybrzeżu u podnóża Alp. Klimat charakteryzuje się łagodnymi zimami o średniej temperaturze 10°C i ciepłym latem 24°C. Opady występują przede wszystkim w zimie, a ich ilość dochodzi do 750 mm rocznie.

Monako dzieli się administracyjnie na 4 dystrykty. Miasto Monako jest stolicą kraju, Monte Carlo to centrum ekonomiczne, La Condamine to port, a Fontvieille, które częściowo leży na powierzchni wydartej morzu, stanowi ośrodek przemysłu, tam też znajduje się macierzysty stadion klubu AS Monaco.

Przemysł opiera się na produkcji żywności, przyrządów precyzyjnych, wyrobów farmaceutycznych, sprzedaży znaczków pocztowych i turystyce. Port jachtowy i kasyno w Monte Carlo są słynne na całym świecie. Monte Carlo jest ponadto ośrodkiem badań oceanograficznych.

[Źródło: Wikipedia]

Podesłał: GrzegorzLeave a Reply

info