Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Lotnisko Wojskowe Mirosławiec - 12 Baza Lotnicza , Mirosławiec, Polska

Dodano dnia 28-01-2008 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth , Mapy Onet(Zumi) / Najbliżej położone miejsca
 
 

23 stycznia 2008 roku o godz. 19.07 podczas podchodzenia do lądowania rozbił się wojskowy samolot transportowy CASA. Zginęło 20 osób - pilotów i wysokiej rangi dowódców. Wracali z konferencji poświęconej bezpieczeństwu lotów. Samolot spadł do lasu 800 m przed lotniskiem i zapalił się.

12. Baza Lotnicza - wojskowa baza lotnicza zlokalizowana ok. 5 km na północ od Mirosławca. Baza funkcjonuje w strukturach 2. Korpusu Obrony Powietrznej z Bydgoszczy i stanowi część 1. Brygady Lotnictwa Taktycznego z dowództwem w Świdwinie.

Baza została została sformowana 1 stycznia 2001 roku w oparciu o likwidowany 8. Pułku Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego i 42. batalionu łączności. Do zadań realizowanych przez bazę w Mirosławcu należy zaliczyć: zabezpieczenie bieżącej działalności eskadr lotniczych, zapewnienie odpowiedniego poziomu szkolenia lotniczego, utrzymanie stałej gotowości lotnictwa do realizacji stawianych przed nim zadań.

Jednostką na stałe stacjonującą w bazie jest 8. Eskadra Lotnictwa Taktycznego.

Atutem wykorzystywanym przez wiele jednostek jest to, że baza położona jest w niewielkiej odległości od 21. Centralnego Poligonu Lotniczego w Nadarzycach i Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku. Często w bazie stacjonują jednostki 49. Pułku Śmigłowców Bojowych z Pruszcza Gdańskiego i 56. Kujawskiego Pułku Śmigłowców Bojowych z Inowrocławia.

Kolejnym z zadań, które często realizuje baza jest zabezpieczenie logistyczne oraz zapewnienie stałej gotowości śmigłowców ratowniczych wchodzących w skład jednostek ćwiczących na pobliskich poligonach. W realizacji tego zadania bazę wspomaga 107. Szpital Wojskowy w Wałczu.

23 stycznia 2008 o godz. 19.07 w pobliżu lotniska doszło do katastrofy wojskowego samolotu transportowego CASA C-295 M należącego do 13 Eskadry Lotnictwa Transportowego z Krakowa. W katastrofie zginęło 20 lotników.

[Źródło: Wikipedia]

Podesłali: Kadzio, Borek, ObserwerOne Response to “Lotnisko Wojskowe Mirosławiec - 12 Baza Lotnicza , Mirosławiec, Polska”

  1. Tomasz Says:

    na zdjęciu widoczny jest też kołujący samolot szturmowy SU-22

Leave a Reply

info