Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Massachusetts Institute of Technology, Cambridge, Massachusetts, USA

Dodano dnia 28-01-2008 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth / Najbliżej położone miejsca
 
 

Massachusetts Institute of Technology - najlepsza techniczna uczelnia na świecie.

Massachusetts Institute of Technology to jedna z najbardziej prestiżowych uczelni technicznych świata. MIT powstała w 1861 roku z inicjatywy kilkudziesięciu przedsiębiorców z okolic Nowego Jorku i Bostonu. Jej celem jest jednoczesne kształcenie studentów i prowadzenie badań podstawowych - jednak silnie zorientowanych na praktyczne potrzeby społeczne. MIT jest uczelnią całkowcie prywatną. Z punktu widzenia prawa jest spółką akcyjną, której akcje posiada obecnie kilkaset osób - głównie członków rodzin założycieli MIT oraz jej absolwentów, którym udało się osiągnąć sukces finansowy.

MIT składa się z 5 szkół, grupujących około 200 różnych kierunków nauczania, oraz około 300 grup badawczych i laboratoriów, które powstają i znikają w zależności od potrzeb i działają poza strukturą szkół. Unikalną cechą MIT jest łączenie nauczania typowo akademickiego z uczestnictwem w badaniach naukowych już po pierwszym roku studiów. Inną unikalną cechą MIT jest bardzo wysoki odsetek doktorantów i pracowników naukowych w stosunku do studentów nauczania "początkowego". Wynosi on niemal 1:1:1. Studenci nauczania "początkowego" muszą po pierwszym roku znaleźć sobie miejsce w którymś z zespołów badawczych. Ci, którzy nie zostaną zaakceptowani przez żaden zespół, muszą uczelnię opuścić. Studenci, którzy "przetrwali", są od razu wciągani w tok rzeczywistych badań, co z jednej strony daje stały dopływ "świeżej krwi" do zespołów badawczych, a z drugiej strony ukierunkowuje studentów w ich dalszym kształceniu i daje im możliwość praktycznego stosowania dopiero co nabytej wiedzy.

MIT było pierwszą na świecie uczelnią z tego rodzaju strukturą nauczania i prowadzenia badań. Struktura ta była później kopiowana przez wiele innych uczelni na świecie takich jak Caltech, Korean Institute of Technology, Ecole Normale Technique i wiele innych.

Zarówno kandydaci na studia podstawowe jak i doktoranckie są selekcjonowani na podstawie osiągnieć w szkole średniej, ogólnego życiorysu i rozmowy kwalifikacyjnej. Na studia podstawowe do MIT startuje rocznie około 10-15 tysięcy kandydatów z których jest wybierane około tysiąca. Mniej więcej połowa z nich aklimatyzuje się na uczelni i znajduje sobie miejsca w zespołach badawczych. Około 1/5 studentów i doktorantów wywodzi się spoza USA.

[Źródło: Wikipedia]

Podesłał: mjhtLeave a Reply

info