Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Most im. gen. Stefana Grota-Roweckiego, Warszawa, Polska

Dodano dnia 25-01-2007 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth , Mapy Onet(Zumi) / Najbliżej położone miejsca
 
 

Most im. gen. Stefana Grota-Roweckiego (czasami też most Toruński, zazwyczaj po prostu Grota-Roweckiego) - most w Warszawie na Wiśle. Został zbudowany w latach 1977-1981 jako część Trasy Toruńskiej. Aktualnie jest też częścią Etapowej obwodnicy Warszawy.

Pierwsze projekty mostu powstały w latach 60. XX wieku. Wg tych projektów miał być mostem podwieszonym na dwóch pylonach. Projekt został zmieniony ze względu na wysokie koszty budowy takiego mostu.

Most Stefana Grota-Roweckiego jest obok mostu Siekierkowskiego jednym z największych mostów Warszawy. Most ma 645 m długości. Składa się z dwóch niezależnych konstrukcyjnie części, z których każda ma po cztery pasy ruchu. Wg pomiarów ruchu z 2005 przez most przejeżdżało dziennie ok 150 tys. samochodów dziennie, co jest wynikiem największym spośród wszystkich warszawskich mostów.

Most ten niemal nie jest przystosowany do ruchu pieszego i rowerowego. Posiada dwa chodniki, ale są one bardzo wąskie, a przejazd rowerem utrudniają latarnie. Chodniki oddzielone są od jezdni barierą energochłonną.

W najbliższych latach GDDKiA planuje przebudowę Trasy Toruńskiej wraz z mostem do parametrów drogi ekspresowej, przy jednoczesnym poszerzeniu mostu do dziesięciu pasów ruchu (po pięć w każdą stronę). Inwestycja planowana jest na lata 2008-2010, jednak problemy miasta z wybudowaniem nowego mostu Północnego mogą spowodować opóźnienie tej inwestycji z powodu braku dróg alternatywnych w trakcie przebudowy mostu. Obecnie trwa budowa tymczasowego wiaduktu opartego o konstrukcję Mostu Syreny mającego zastąpić na czas remontu estakadę dojazdową do mostu prowadzącą w stronę Bielan.

[Źródło: Wikipedia]

Podesłał: Gh0stLeave a Reply

info