Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Most Łazienkowski, Warszawa, Polska

Dodano dnia 25-01-2007 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth , Mapy Onet(Zumi) / Najbliżej położone miejsca
 
 

Most Łazienkowski im. gen. Zygmunta Berlinga – most w Warszawie na Wiśle otwarty 22 lipca 1974 razem z Trasą Łazienkowską (po trzech latach budowy).

Pierwszego remontu most doczekał się już kilka lat po otwarciu. Co kilka lat miały miejsce kolejne remonty. Na początku XXI w., po częściowym zawaleniu się wiaduktu w Alejach Jerozolimskich i wykonaniu ekspertyz innych obiektów mostowych w Warszawie, stwierdzono katastrofalny stan wszystkich łącznic (ślimaków) łączących Most Łazienkowski z Wałem Miedzeszyńskim oraz Wisłostradą. W 2002 zamknięto zjazd z mostu na Wał Miedzeszyński w kierunku Puław. W 2003 zjazd ten został zburzony i wybudowany od nowa. Jesienią 2005 zburzono zjazd z mostu na Wał Miedzeszyński w stronę północną oraz wjazd na most z Wału Miedzeszyńskiego od strony Puław i wybudowano nowe podjazdy (ślimaki), oddane do użytku na początku lipca 2006.

Most Łazienkowski, a raczej fragment Trasy Łazienkowskiej doń prowadzący od centrum w stronę Pragi ma dwa dość ostre łuki co powoduje powstawanie dużych korków popołudniami. Korek automatycznie rozładowuje się po przejechaniu mostu. Jednakże potrafi on sięgać aż do początku Trasy Łazienkowskiej przy pomniku Lotnika.

Most ma konstrukcję stalową spawaną i nitowaną opartą na schemacie belki ciągłej pięcioprzęsłowej. Podpory mostu są wykonane z żelbetu. Most ma dwie jezdnie po trzy pasy ruchu.

Most nie jest przyjazny dla rowerzystów - chodniki są wąskie, nie ma ścieżki rowerowej, po obu stronach mostu chodniki kończą się długimi schodami.

Obecnie jest drugim co do wielkości ruchu mostem w Warszawie – dziennie przejeżdża po nim 110 tys. samochodów. Przed oddaniem do użytku Mostu Siekierkowskiego był najbardziej wysuniętym na południe mostem w Warszawie z natężeniem ruchu ok. 130 tys. samochodów dziennie.

[Źródło: Wikipedia]

Podesłał: Gh0stLeave a Reply

info