Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Wiadukt Millau, Francja

Dodano dnia 09-07-2005 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth / Najbliżej położone miejsca
 
 

Wiadukt Millau (fr. Viaduc de Millau) - wiadukt, rozciągający się nad doliną rzeki Tarn w południowej Francji, w pobliżu miasta Millau. Jest on najwyższą tego typu konstrukcją na świecie z najwyższym filarem o wysokości 341 m. Projekt powstał w pracowni projektowej Foster and Partners brytyjskiego architekta lorda Normana Fostera, wybudowano go w ciągu trzech lat od października 2001 roku kosztem 394 milionów euro (plus 20 mln na punkt poboru opłat przy północnym wjeździe/wyjeździe z wiaduktu).

Wiadukt został otwarty 14 grudnia 2004, a dla ruchu udostępniony 16 grudnia 2004. Przejazd mostem jest płatny (wg taryfy obowiązującej w 2005: 6,50 € w lipcu i sierpniu oraz 4,90 € poza sezonem za samochód osobowy, 17,90 € za ciężarowy przez cały rok).

[Źródło: Wikipedia]

Podesłał: Nexus, sprostowanie istotnych informacji: KajdanOne Response to “Wiadukt Millau, Francja”

  1. kajdan Says:

    to nie jest most!!!!!!!! to jest wiadukt!!!!!!!!!!!!!!!!
    Wiadukt – pierwotnie tym terminem była określana droga rzymska przeprowadzona nad wąwozem, na konstrukcji opartej na arkadach. Obecnie jest to przeprawa pozwalająca na pokonanie każdej przeszkody typu: dolina, wąwóz, inna droga kołowa, tory kolejowe, ale poza przeszkodą wodną (do pokonania przeszkód wodnych służą mosty z tym, że jeśli na dnie wąwozu lub doliny znajduje się rzeka lub potok, to używa się nazwy wiadukt). żródło wikipedia:)

Leave a Reply

info