Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

MS Freedom of the Seas, wyspa Cozumel, Meksyk

Dodano dnia 31-07-2007 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth / Najbliżej położone miejsca
 
 

MS Freedom of the Seas - największy (pod względem liczby zabieranych pasażerów) i najnowocześniejszy statek pasażerski na świecie (wraz z bliźniaczą MS Liberty of the Seas), większy od Titanic'a o ok. 100 m. Na jego pokładzie znalazły się między innymi ściana do wspinaczki, miejsce do surfowania, kino i pierwsze na świecie "Pływające lodowisko na statku".

Sterowany przez kapitana Williama S. Wrighta za pomocą małego joysticka statek pasażerski "Freedom of the Seas" powstał w fińskiej stoczni w Turku. 25 kwietnia 2006 roku statek wyruszył w rejs z Hamburga na Karaiby. W sumie może pomieścić 4600 pasażerów i 1360 osób załogi. Za jego zbudowanie armator, amerykańska firma Royal Caribbean Cruises Ltd., zapłacił 855 mln. USD (ok. 2,7 mld zł). Statek ma 339 metrów długości i 56 metrów szerokości, 18 pokładów 1800 kabin i silnik o mocy 100 tys. KM. Rozwijać będzie maksymalną prędkość 40 km/godz. Jest centrum handlowe, lodowisko, sala widowiskowa, pole golfowe.

Za wycieczki na ląd płaci się dodatkowo. "Freedom", za mniej więcej dwa lata straci jednak swoją pozycję władcy oceanów. Jego właściciel zamówił już bowiem w fińskiej stoczni jeszcze większy statek "Genesis" dla aż 5400 pasażerów.

Więcej - zobacz opis po angielsku: MS Freedom of the Seas, Cozumel, Mexico

[Źródło: Wikipedia]

Podesłał: ŁukaszLeave a Reply

info