Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Mszana Dolna, Polska

Dodano dnia 22-09-2005 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth , Mapy Onet(Zumi) / Najbliżej położone miejsca
 
 

[Brak zdjęć w najlepszej jakości, pozostaje czekać na pojawienie się nowych zdjęć]

Mszana Dolna leży na wysokości 400 m n.p.m. w malowniczej kotlinie górskiej Beskidu Wyspowego, utworzonej przez rzekę Rabę i uchodzącą do niej w tym miejscu Mszankę. Kotlina sąsiaduje na południu z Gorcami, a od północy do samego miasta dochodzi południowa odnoga góry Lubogoszcz (968 m), od wschodu grzbiet Czarnego Działu (673 m), rozwidlony przy mieście w niższą górę Grunwald (624 m) i Kobylą Głowę (650 m), od południa grzbiet biegnący od Kudłonia przez Koninę, wzdłuż wsi Mszana Górna, bez nazwy (650 m), od zachodu - grzbiet biegnący z Lubonia (1022 m) oraz jeden z grzbietów Szczebla (977 m), tzw. Mała Góra.

Położenie Mszany Dolnej czyni z niej doskonałą bazę wypadową zarówno dla dla turystów pieszych, rowerowych jak i zmotoryzowanych.

W promieniu 50 km od miasta znajdują się: Kraków i Tatry, Wadowice i Pieniny, Wieliczka i przejścia graniczne na Słowację, Kalwaria i Szczawnica, Czorsztyn i Dobczyce ze sztucznymi jeziorami na Dunajcu i Rabie, nad którymi górują owiane legendami zamki.

Miasto leży przy drodze nr 28.

(Źródło: www.mszana-dolna.pl)

(Opis i zdjęcia: www.mszana-dolna.pl)

Podesłał: RyszardLeave a Reply

info