Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Muchobór Mały, Wrocław, Polska

Dodano dnia 26-03-2007 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth , Mapy Onet(Zumi) / Najbliżej położone miejsca
 
 

Jedna z "sypialni" Wrocławia, dużego miasta w skali Polski.

Muchobór Mały (do 1945 niem. Klein Mochbern) - osiedle w zachodniej części Wrocławia, w dzielnicy Fabryczna.

Dawniej wieś na prawym brzegu rzeki Ślęzy, w rejonie dzisiejszego skrzyżowania ulicy Muchoborskiej i Traktatowej i w pobliżu stacji kolejowej Wrocław-Muchobór. Muchobór wzmiankowany po raz pierwszy w roku 1193 (w 1311 pojawia się po raz pierwszy Muchobór Mały, w odróżnieniu od Muchoboru Wielkiego leżącego po drugiej stronie rzeki Ślęzy) jako własność klasztoru NMP na Piasku i pozostawał jego własnością aż do sekularyzacji w 1810.

Muchobór Mały od południa graniczy z osiedlem Grabiszyn, a od północy z Nowym Dworem. W granicach Wrocławia od roku 1928.

Obecnie niektóre nazwy ulic na Muchoborze Małym wywodzą się od nazw różnych państw, a przed wojną nawiązywały do nazw zamorskich niemieckich posiadłości kolonialnych, np.: Windhuk Straße - dziś ul. Angielska; Tanga Straße - Australijska; Samoa Straße - Holenderska; Duala Straße - Grecka; Togo Straße - Kanadyjska; Apia Straße - Norweska.

[Źródło: Wikipedia]

Podesłał: grzechotnik1Leave a Reply

info