Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

National Security Agency, Fort George Meade, Maryland, USA

Dodano dnia 28-12-2006 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth / Najbliżej położone miejsca
 
 

Zdjęcie: Siedziba Agencji Bezpieczeństwa Narodowego w Fort Meade w stanie Maryland zajmuje powierzchnię 260 hektarów

Dowództwo (NSA National Security Agency - Agencji Bezpieczeństwa Narodowego) położone 16 km na północny-wschód od Waszyngtonu.

Ciekawostka (na zdjęciu nr 2): jeden ze zjazdów z autostrady przewidziany jest wyłącznie dla pracowników NSA.

National Security Agency (NSA), Agencja Bezpieczeństwa Narodowego - amerykańska wewnętrzna agencja wywiadowcza koordynująca m.in. zadania wywiadu elektronicznego, powstała w kwietniu 1952 roku na bazie struktury działającej od 1949 roku, Agencji Bezpieczeństwa Sił Zbrojnych (Armed Forces Security Agency - AFSA). Służba wywiadu NSA specjalizuje się w przechwytywaniu informacji za pomocą środków technicznych, głównie transportowanych na drogach telekomunikacji i jej ewaluacji przy pomocy systemów komputerowych. Podstawą technicznej infrastruktury szpiegowskiej jest system Echelon.

Zadania

NSA przechwytuje i analizuje dane łączności radiowej, telefonicznej, modemowej oraz emisji wszelkiego rodzaju urządzeń radiolokacyjnych, i systemów naprowadzania pocisków rakietowych. Centralna Służba Bezpieczeństwa (Central Security Service - CSS) jest, można powiedzieć, podagencją Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, utworzoną w 1972 roku. Koordynuje wszelkie działania Stanów Zjednoczonych w zakresie kryptoanalizy i kryptobezpieczeństwa. Jej dwa podstawowe zadania to łamanie systemów kodowych i szyfrowych innych państw oraz ochrona bezpieczeństwa systemów informacyjnych (Information System Security - INFOSEC) łączności amerykańskiej, w tym łączności Białego Domu. Szef CSS (jest nim szef NSA) kontroluje także działania rozpoznania radiotechnicznego, tzw. COMINT - Communications Intelligence oraz rozpoznania radioelektronicznego, tzw. ELINT - Electronic Intelligence, wszystkich rodzajów sił zbrojnych.

Siedziba NSA mieści się w Fort Meade (Fort George G. Meade), 5 mil na północny wschód od miasteczka Laurel w stanie Maryland (przy autostradzie pomiędzy Baltimore i Waszyngtonem).

Nazwa centrali wywodzi się od imienia i nazwiska byłego generała Unii w czasie wojny secesyjej, George'a Gordona Meade'a. Zajmująca powierzchnię 260 hektarów siedziba NSA jest najbardziej widoczną siecią światowego kompleksu jej dóbr, w skład którego wchodzą stacje naziemne w Sugar Grove w zachodniej Wirginii, tereny w stanie Waszyngton, Anchorage na Alasce i za granicą od Argentyny po Australię i Chiny. Agencja kieruje stamtąd globalną siecią dozoru źródeł emisji fal elektromagnetycznych, posługując się satelitami, samolotami i systemem stacji naziemnych. W Fort Meade znajduje się miejsce na parking samochodowy na ok. 18 tys. samochodów, NSA dysponuje własnym zjazdem na jedną z głównych autostrad, z którego korzystać mogą jedynie pracownicy agencji. Fort Meade jest głównym ośrodkiem studiów kryptologicznych NSA, komputerowe centrum badawcze uważane jest za największe skupisko matematyków na świecie. Zatrudniająca w Fort Meade i jego okolicach ok. 20 tysięcy osób Agencja Bezpieczeństwa Narodowego jest największym pracodawcą w stanie Maryland, nie wykluczone że w skali globalnej zatrudnia nawet 100 tysięcy osób. Fort Meade jest drugim największym użytkownikiem elektryczności w całym stanie Maryland, z corocznego budżetu NSA 21 milionów dolarów jest przekazywane na jej opłacenie.

[Źródło: Wikipedia]

Podesłał: Tom

Więcej zdjęć:

Zdjęcie: Zjazd tylko dla pracowników NSALeave a Reply

info