Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Pacyfka na trawie, USA

Dodano dnia 28-10-2005 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth / Najbliżej położone miejsca
 
 

Pacyfka lub Pacyfa, symbol pacyfizmu, znak pokoju, rozbrojenia nuklearnego, zaprojektowany najprawdopodobniej przez lub na zlecenie lorda Bertranda Russella. Po raz pierwszy użyty w 1958 w demonstracji przed brytyjskim centrum rozwoju broni atomowej Aldermaston. Znaczenie kształtu nie jest jasne. Przypuszcza się, że powstał z liter N i D ustawionych jedna na drugiej (od nuclear disarmament - rozbrojenie nuklerarne), otoczonych okręgiem. Wewnętrzne linie tworzą odwróconą runę życia. Może też być formą krzyża, zwłaszcza przypomina krzyż celtycki.

Symbol został zaadaptowany przez amerykańskich hippisów wraz z hasłem make love, not war (czyń miłość, nie wojnę), później przez liczne młodzieżowe grupy społeczne.

Symbol pokoju został zakazany w 1970 przez rząd RPA jako "anty-chrześcijański" i "pro-komunistyczny", jak na ironię - symbol ten był również zakazany w niektórych państwach komunistycznych. W środowiskach chrześcijańskich bywa interpretowany jako symbol kultu Szatana (jako złamany krzyż, lub też krzyż Nerona, na którym umierać miał jeden z apostołów Jezusa).

Obecnie symbol ten został pozbawiony w dużej mierze pierwotnego przekazu ideologicznego i został zdewaluowany do elementu stylistycznego w modzie młodzieżowej.

(Źródło: Wikipedia)

Podesłał: batLeave a Reply

info