Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Polska

Dodano dnia 23-06-2005 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth , Mapy Onet(Zumi) / Najbliżej położone miejsca
 
 

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

Spadek minionej epoki6 Responses to “Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Polska”

 1. natassja Says:

  samo umieszczenie palacu kultury w kategorii idiotyzmy zakrawa na idiotyzm. jest to objaw chorobliwego zagryziactwa w stosunku do reliktow minionej epoki, ktore zaklada, ze wszystko, co wtedy powstalo zasluguje na najwiekszy poziom krytyki. co za hipokryzja - z jednej strony palac jest be, jednakze gdy przychodzi do wymienienia wyroznikow warszawy palac kultury i nauki jest wskazywany na pierwszych miejscach, niemal jak wieza eiffla w paryzu, jako m. in. swietne miejsce widokowe i atrakcja turystyczna :)

 2. Daniel Says:

  Świat nie jest idealny :-)

 3. firefox Says:

  ale jak to zdjęcie zrobili?

 4. jamala Says:

  Jako architekt zgodzę się z natassją - PKiN nie pasuje do kategorii “idiotyzmy”. Ten budynek, przez długie lata (słusznie) krytykowany za pompatyczność i socrealistyczny pseudo-historyzm, chyba już na tyle wrósł w urbanistyczną tkankę Warszawy, że trudno go dłużej negować tylko za fakt, że był niechcianym prezentem od “braci” zza Buga. To prawda, że jest “cukierkowy” i kiczowaty w nadmiarze historycznych zapożyczeń od innych obiektów architektonicznych na terenie Polski, ale właśnie to stanowi o jego wyjątkowości na tle innych tego typu “prezentów” na terenach dawnego bloku wschodniego.
  Zaznaczam, że nie jestem warszawiakiem, który broni “własnego gniazda”, mieszkam w Krakowie - w Warszawie byłem kilka dni temu (pierwszy raz od kilku lat)na koncercie zespołu Laibach, który (co za zbieg okoliczności)od lat walczy z wszelkimi przejawami “totalitaryzmu” za pomocą sztuki, więc także z socrealizmem też. Zapewne zatem widziałem PKiN w szczególnym świetle tego wieczoru (bardziej krytycznie), a jednak nie znalazłem nic szczególnego, do czego mógłbym się przyczepić. Na tle niewyraźnych stylistycznie wieżowców w okolicy, PKiN prezentuje się zupełnie godnie i zgadzam się z natassją, że jest symbolem stolicy i prawdopodobnie nic go w najbliższej przyszłości nie przerośnie.
  Moim zdaniem budynek zasługuje na usunięcie z kategorii “idiotyzmy”, a nawet na przeniesienie do kategorii “pomniki”.

 5. monik Says:

  świat nie jest idealny dla nas musi być wystrzałowy.

 6. monik Says:

  Ciekawi mnie to jak zrobili to zdjęcie??????????? jest poprostu BOMBA I JESZCZE RAZ BOMBA………

Leave a Reply

info