Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Park Ujazdowski, Warszawa, Polska

Dodano dnia 04-07-2008 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth , Mapy Onet(Zumi) / Najbliżej położone miejsca
 
 

Park Ujazdowski - park rozciągajacy się wzdłuż Alej Ujazdowskich, pomiędzy ulicą Piękną, a Trasą Łazienkowską. Został zaprojektowany przez Ogrodnika Warszawy Franciszka Szaniora w 1893 r. w modnym wówczas stylu krajobrazowym. Cechą charakterystyczną takich parków jest płynność linii dróg, linii brzegowych zbiorników wodnych, przestrzenność założenia, krajobraz zorganizowany w malowniczy i staranny sposób za pomocą odpowiedniej aranżacji grup roślin i odpowiedniemu doborowi gatunków. Proste rzędy kasztanowców w zachodniej części parku są od niego starsze i zostały włączone w kompozycję całości.

Ciekawe części parku to staw, skała z kaskadą i pagórek widokowy. Kamienny mostek ponad kanałem był nowatorskim obiektem żelbetowym zaprojektowanym przez Williama Lindleya. Całość dopełniły latarnie gazowe, poidełko, plac zabaw dla dzieci i waga osobowa, kamień pamiątkowy oraz rzeźby: „Ewa” Edwarda Wittiga, „Gladiator” Piusa Welońskiego, ”Perseusz” Theodora Charlesa Gruyere\'a. Później dostawiono pomnik Ignacego Jana Paderewskiego, autorstwa Michała Kamieńskiego.

Na terenie parku znajduje się plac zabaw dla dzieci. Park jest jednym z ulubionych miejsc warszawskich fotografów uwieczniających młode pary w ślubnych strojach. Park jest ogrodzony ozdobnym parkanem i zamykany na noc, przeszedł ostatnio szereg prac, które przywróciły mu świetność.

Więcej - zobacz opis po angielsku: Ujazdów Park, Warsaw, Poland

[Źródło: Wikipedia]

Podesłał: MartitaLeave a Reply

info