Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Pentagon, Waszyngton, USA

Dodano dnia 27-06-2005 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth / Najbliżej położone miejsca
 
 

Pentagon, Waszyngton, Washington

Pentagon jest siedzibą Departamentu Obrony USA. Budynek ten ma taką nazwę ze względu na swój pięciokątny kształt. Stoi w Arlington w stanie Wirginia, po drugiej stronie rzeki niż Waszyngton.

W budynku pracuje 23 tys. wojskowych i cywilnych pracowników i 3 tys. personelu pomocniczego. Budynek ma 5 pięter, a każde piętro pięć korytarzy okrążających cały budynek. Zbudowany w pierwszych latach II wojny światowej, budynek otwarto 15 Stycznia, 1943 i od tego czasu jest on największym budynkiem biurowym na świecie.

Pomimo że wszystkie korytarze maja razem 28 km długości, przejście między dwoma punktami w budynku zajmuje najwyżej 7 minut. Pod Pentagonem znajduje się stacja metra.

W atakach 11 września 2001 samolot American Airlines uderzając w Pentagon zabił 125 ludzi w budynku i 64 na pokładzie samolotu.

(Źródło: Wikipedia)

Podesłał: grzes9072 Responses to “Pentagon, Waszyngton, USA”

  1. kiki Says:

    nie dajcie sie nabrac :P sami poszkuajcie na googlach (tych angielsko jezycznych) klikace na “more” i tam znajdziecie “maps” wpisujecie panstwo i miasto ktore Was interesuje :). Samemu cos poszukac to wieksza frajda i ciekawe zajecie. prawie jak podroz !! :)

  2. Daniel Says:

    kiki słuchaj - Państwo właśnie w ten sposób szuka tych wszystkich miejsc, które są potem tu zapisywane jako odnośniki obrazkowe z opisem :-)

    Państwo wpisują w maps.google.com interesujące miejsca, odnajdują znane im rejony i potem przysyłają tu zgłoszenia ciekawych miejsc :-)

Leave a Reply

info