Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Pieszo przez Zatokę Gdańską, Polska

Dodano dnia 10-07-2005 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth , Mapy Onet(Zumi) / Najbliżej położone miejsca
 
 

Miejsce, w którym można prześć pieszo przez Zatokę Gdańską. Wyprawy przez zatokę organizuje Radosław Tyślewicz zapewnia, że nikt nie zamoczy się głębiej niż po szyję. On sam pokonał tą trasę już dwa razy - w 2004 i 2002 roku. Po drodze można zobaczyć wrak polskiego torpedowca ORP "Kujawiak".

[Mnie zastanawia to jedno głębsze miejsce, które widać bliżej "większego lądu" czyli od strony Trójmiasta - czy tam też da się na piechotę przejść?]6 Responses to “Pieszo przez Zatokę Gdańską, Polska”

 1. Misio Says:

  A mnie zastanawia jak mozna przejsc tam pieszo skoro tam statki pływają!?!?!?!?!?!?!?!?!??!?!?!?!?!?!?

 2. Daniel Says:

  może statki w tym miejscu przepływają na boku :-)

 3. Tomek-Gdynia Says:

  mozna przejść spokojnie, choc nieraz trzeba kilkadziesiąt metrów przepłynać, a statki omijają mieliznę

 4. Tomek Says:

  ORP nie był żadnym okrętem podwodnym, co najwyżej torpedowcem. W 1937 roku został wycofany z aktywnej służby i służył jako tender i okręt-cel. W 1939 roku służył tylko jako pływający zapasowy zbiornik ropy. Kampanię wrześniową przetrwał bez uszkodzeń.
  A tego głębszego miejsca nie da się przejść jest to tzw Głębinka (Depka), sztucznie przekopane przejście dla statków zmierzających do Pucka i portów Półwyspu,

  – Dziękuję za poprawkę dotyczącą ORP Kujawiaka, poprawione! –

 5. przemoe Says:

  Przejść całej trasy z Rewy do Chałup się nie da - przeszkadza wejście do portu w Pucku, a kurty raczej mają większe zanurzenie niż po szyję ;-) Poza tym od strony Rewy przejście nie jest bezpieczne, tambylcy twierdzą, że prądy morskie w tym miejscu topiły już nawet nurków.

  Pojedyncze łachy zaczynają już wystawać ponad wodę, pewnie za kilkanaście - kilkadziesiąt lat mierzeja wyjdzie z wody na całej długości (pogłębianie przejścia do Pucka trochę w tym przeszkadza)

 6. wpk Says:

  ORP Kujawiak który tam leży to JEST łódź podwodna - http://pl.wikipedia.org/wiki/ORP_Kujawiak_(okr%C4%99t_podwodny) Przedwojenny ORP Kujawiak (torpedowiec) to zupełnie inny okręt.

Leave a Reply

info