Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Poligon wojskowy w Dębie, Polska

Dodano dnia 10-03-2006 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth , Mapy Onet(Zumi) / Najbliżej położone miejsca
 
 

Poligon w Dębie jest czynnym poligonem, odbywają się tam ćwiczenia wojsk pancernych i rakietowych. W celu lepszego wykorzystania, do kompleksu poligonu zaliczany jest poligon w Rozalinie. Tym samym kompleks nazywany jest Dęba - Rozalin.

Poligon położony jest w woj. podkarpackim.

Ma on też swoją kartę zapisaną w historii XX wieku. W okresie II wojny światowej, wykorzystywany do badań nad bronią rakietową. Podobno w 1943 roku podjęte były tam próby z bronią V1 i V2. Jak głosi przekaz ustny od osób zaangażowanych w AK z ramienia grupy tzw. Jędrusia i Zapory, na poligonie tym spadła jedna z rakiet V2, którą AK-owcy zabezpieczyli o przekazali do Londynu.

Podesłał: lew_lubOne Response to “Poligon wojskowy w Dębie, Polska”

  1. lew_lub Says:

    kompleks używanych poligonów, poligon w Dębie jest czynnym poligonem, odbywają się tam ćwiczenia wojs pancernych i rakietowych. W celu lepszego wykorzystania, do kompleksu poligonu zaliczany jest poligon w Rozalinie. Tym samym kompleks nazywany jest Dęba - Rozalin.
    Poligon położony jest w woj. podkarpackim.
    Ma on też swoją kartę zapisaną w historii XX wieku. W okresie II wojny światowej, wykorzystywany do badań nad bronią rakietową. Podobno w 1943 roku podjęte były tam próby z bronią V1 i V2. Jak głosi przekaz ustny od osób zaangażowanych w AK z ramienia grupy tzw. JEdrusia i Zapory, na poligonie tym spadła jedna z rakiet V2, którą AK-owcy zabezpieczyli o przekazali do Londynu.

Leave a Reply

info