Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Politechnika Krakowska, Kraków, Polska

Dodano dnia 23-06-2008 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth , Mapy Onet(Zumi) / Najbliżej położone miejsca
 
 

Politechnika Krakowska to wyższa uczelnia o profilu technicznym utworzona w Krakowie 6 października 1946 roku przy Akademii Górniczej (obecnie AGH). Pełną niezależność uczelnia uzyskała w roku 1954. W 1976 uczelnia otrzymała imię Tadeusza Kościuszki.

Politechnika Krakowska lokuje się w czołówce polskich uczelni technicznych. Uczelnia jest w pełni autonomiczna, cztery wydziały mają uprawnienia do nadawania stopni naukowych doktora i doktora habilitowanego. Trzy wydziały mają pierwszą kategorię w zakresie badań naukowych, według 5 - stopniowej klasyfikacji Komitetu Badań Naukowych.

Uczelnia prowadzi szeroką współpracę z zagranicą w ramach tzw. programów europejskich: SOCRATES - ERASMUS, CEEPUS, COPERNICUS, COST; oraz w ramach umów bilateralnych zarówno na szczeblu centralnym, jak i pomiędzy poszczególnymi wydziałami, instytutami i katedrami.

Absolwenci uczelni mogą ubiegać się o tytuł inżyniera europejskiego, nadawany przez FEANI, który ułatwia pracę w krajach europejskich. Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych przeprowadza egzamin z języka angielskiego TELC - uznawany w UE.

Dyplomy Wydziału Architektury są respektowane w krajach Unii Europejskiej i we wszystkich krajach Wspólnoty Brytyjskiej oraz USA, dzięki posiadanej przez Wydział akredytacji Królewskiego Instytutu Architektów Brytyjskich (Royal Institute of British Architects - RIBA). Wydział Architektury PK jest jedynym wydziałem w Polsce, który posiada tę akredytację.

W czasie studiów na Politechnice Krakowskiej możliwe jest uzyskanie dodatkowych kwalifikacji pedagogicznych, uprawniających do nauczania w szkołach państwowych.

[Źródło: Wikipedia]

Podesłał: jacekLeave a Reply

info