Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Prior Park Landscape Garden, Bath, Anglia

Dodano dnia 18-02-2008 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth / Najbliżej położone miejsca
 
 

Prior Park Landscape Garden (pol. Ogród Krajobrazowy Prior Park) to XVIII-wieczny ogród angielski zaprojektowany przez poetę Alexandera Pope'a oraz ogrodnika Capability'ego Browna, obecnie należący do organizacji The National Trust. Jest on położony w północnej części Bath w hrabstwie Somerset w południowo-zachodniej części Anglii. Prior Park wywarł duży wpływ na zdefiniowane "angielskiego ogrodu" jako stylu sztuki ogrodowej na kontynencie europejskim.

Ogród ten został założony przez lokalnego przedsiębiorcę i filantropa Ralpha Allena. Tworzony był nieustannie od roku 1734 do śmierci jego założyciela w 1764 roku. Około roku 1742 Allen zatrudnił architekta, Johna Wooda, przed którym postawił zadanie wybudowania pałacu (obecnie własność Prior Park College). Przez jakiś czas w pałacu tym mieszkał William Warburton, zięć Allena.

Prior Park rozciąga się na obszarze 28 akrów na wzgórzu, z którego obserwować można miasto Bath. Na terenie parku znajduje się wiele obiektów, m.in. palladyński most, gotyckie świątynie, grota Pana Allena oraz cztery jeziora. W latach 2006 i 2007 trwały prace renowacyjne związane z kaskadą, jednym z jezior oraz gotycką świątynią.

Palladyński most z Prior Park został umieszczony na okładce albumu Morningrise zespołu Opeth.

Więcej - zobacz opis po angielsku: Prior Park Landscape Garden, Bath, England

[Źródło: Wikipedia]

Podesłał: Gh0stLeave a Reply

info