Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Przekaźnik w Kosztowach, Polska

Dodano dnia 15-01-2008 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth , Mapy Onet(Zumi) / Najbliżej położone miejsca
 
 

[mapa w dobrej jakości dostępna w Onet/Zumi]

Maszt radiowy Kosztowy - został oddany do użytku 23 czerwca 1976 roku. Ma 355 metrów wysokości i obecnie jest to drugi co do wysokości maszt w Polsce. Jest zbudowany z rur połączonych w segmenty. Maszt wyposażony jest w nadajniki radiowe, telewizyjne a także GSM, UMTS i inne. Maszt stoi dzięki piętnastu odciągom.

Oficjalnie nazywa się RTCN Katowice/Kosztowy i zlokalizowany jest w Wesołej, dzielnicy Mysłowic a nie, jak sugeruje nazwa w Katowicach czy Kosztowach. Dokładny adres masztu to 41-400 Mysłowice, ul. Orła Białego 34. RTCN to skrót od "Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze".

Nie jest to jedyny przypadek ciekawego nazywania masztów radiowych. RTCN Kraków położony jest na górze Chorągwica niedaleko Wieliczki. Dodatkowo - miejsce, którym stoi maszt nie leży na terenie w miejscowości Chorągwica, lecz Mietniów.

Wraz z uruchomieniem RTCN Kosztowy, nowy obiekt przejął od Centrum Linii Radiowych w Bytkowie rolę transmitowania polskich programów tv i radiowych dla województwa katowickiego.

[Źródło: Wikipedia]

Podesłał: adamsLeave a Reply

info