Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Rondo Żaba, Warszawa, Polska

Dodano dnia 15-03-2007 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth , Mapy Onet(Zumi) / Najbliżej położone miejsca
 
 

Rondo Żaba – rondo w Warszawie w dzielnicy Praga Północ w rejonie Nowa Praga.

Rondo Żaba jest dość nietypowym węzłem komunikacyjnym. Samo rondo ma tradycyjny układ ulic wlotowych (cztery ulice co ok 90 st.), jednak tuż obok niego przebiega wiadukt w ciągu ulicy Szwedzkiej (następnie ulicy Starzyńskiego). Z tego względu można uznać je za skrzyżowanie dwupoziomowe. Na rondzie znajdują się torowiska tramwajowe i skomplikowany układ świateł sygnalizacyjnych. Przebudowa ronda do obecnej postaci nastąpiła pod koniec lat 90-tych XX wieku. W najbliższych latach planowane jest połączenie ronda Żaba z rondem Wiatraczna za pomocą szerokiej ulicy, co rozładuje częściowo praskie korki (alternatywa dla przejazdu ulicą Targową).

Powstanie nazwy "Żaba" nie jest do końca jasne. Jest to nazwa zwyczajowa, przyjęta na stałe, najprawdopodobniej bierze się ona od kształtu ronda - przypominającego żabę (patrząc z góry).

[od redakcji: tym wpisem inaugurujemy kategorię "Śmieszne nazwy", jeśli znajdziesz na mapie miejsce o niecodziennej, nietypowej lub po prostu śmiesznej nazwie (a dodatkowo jest ono w wysokiej rozdzielczości - zapraszamy do zgłoszenia tego miejsca.

Jednocześnie przypomnienie: nie dodajemy wpisów o charakterze prywatnym typu: mój dom, Sopot ul. Kasprowicza 1500, działka coci Janiny, itp.]

Podesłał: TygryzLeave a Reply

info