Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Rzeka Kolorado (Colorado River), Texas, Utah, Arizona, USA

Dodano dnia 08-02-2006 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth / Najbliżej położone miejsca
 
 

Rzeka Kolorado, (ang. Colorado River) znajduje się w Ameryce Północnej - przepływa przez USA, przez trzy amerykańskie stany : Texas, Utah i Arizonę oraz przez terytorium Meksyku.

Długość Kolorado to 2330 kilometrów, a powierzchnia dorzecza 632 tysięcy km2. Żeglowna jest na długości ok.980 km. Źródła rzeki znajdują się w Górach Skalistych, a ujście w Zatoce Kalifornijskiej, gdzie tworzu deltę. Jej główne dopływy to San Juan, Małe Kolorado, Gila, Green. Na rzecze znajduje się kilka zbiorników wodnych (największe: Mead, Powell) i elektrowni wodnych. Ze zbiornika Havasu doprowadza się wodę Akweduktem Kolorado do Los Angeles i San Diego. Kolorado zasila również system kanałów nawadniających Imperial Valley (dł. ok. 4700 km). Średni roczny przepływ wody w rzece to 508m3 na sekundę.

Znana z malowniczego Wielkiego Kanionu Kolorado (Grand Canyon), który rzeka przecinając Wyżynę Kolorado tworzy w stanie Arizona. Najbardziej malownicza część Wielkiego Kanionu o długości ok. 170 km stanowi od 1919 Park Narodowy Wielkiego Kanionu (pow. 493 tys. ha).

(Źródło: Wikipedia)

Podesłał: JeronimoOne Response to “Rzeka Kolorado (Colorado River), Texas, Utah, Arizona, USA”

  1. morfeusz Says:

    WERY NICE FOTOGRAPHY

Leave a Reply

info