Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Sharm El Sheikh (Szarm el-Szejk), Egipt

Dodano dnia 13-07-2007 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth / Najbliżej położone miejsca
 
 

Miejsce do wspaniałego wypoczynku.

Szarm el-Szejk, Sharm al-Shaykh, Szarm asz-Szajch – miasto w Egipcie, w południowej części półwyspu Synaj - muhafaza Synaj Południowy - leżące nad brzegiem Morza Czerwonego w odległości 80 kilometrów od Góry Synaj. Miasto powstało po roku 1967, kiedy Izrael zajął Synaj. Miasto dzieli się na dwie główne "dzielnice": Old Market, czyli pierwotną część miasta oraz leżącą w odległości około 7 km Na'ama Bay, która traktowana jest jako główne centrum turystyczne. W okolicach Szarm el-Szejk działa ponad 500 różnej klasy hoteli. 20 km za miastem znajduje się międzynarodowe lotnisko.

Podstawą gospodarki Szarm el-Szejk jest turystyka – uprawianie sportów wodnych, np. nurkowania i snorkelingu (wiele osób uważa, że rafy Morza Czerwonego są trzecie pod względem atrakcyjności na świecie). Infrastruktura turystyczna jest tu rozwinięta na zadowalającym poziomie: hotele i restauracje kilku dużych, międzynarodowych sieci, także pola golfowe oraz wiele innych obiektów rekreacyjnych. Na wschód od Szarm el-Szejk leży wyspa Tiran. Dzieli ich Cieśnina Tirańska. A 25 km na południe od kurortu znajduje się Park Narodowy Ras Mohammed z bogactwem raf koralowych.

23 lipca 2005 w mieście doszło do zamachów bombowych, w wyniku których zginęły 64 osoby (niepotwierdzone szacunki sugerują, że mogło to być nawet 88 osób), a około 200 zostało rannych.

Więcej - zobacz opis po angielsku: Sharm el-Sheikh, Egypt

[Źródło: Wikipedia]

Podesłał: Podróżnik

Video:

» Więcej filmów

Więcej zdjęć:One Response to “Sharm El Sheikh (Szarm el-Szejk), Egipt”

  1. kasiorek Says:

    Sharm el Sheikh to miejsce przyciągające nurków. Przede wszystkim ze względu na niezwykle interesujące ukształtowanie dna morskiego - przy brzegach występują tam rafy koralowe i wraki statków pochodzące z różnych epok. Najsłynniejsze z nich to obrośnięte podmorską roślinnością masywne kadłuby statków Dunraven i Thistlegorm leżące na głębokości kilku metrów w przejrzystej wodzie, co czyni ich zwiedzanie niezwykle łatwym.

Leave a Reply

info