Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Śnieżka - najwyższy szczyt Karkonoszy, Polska

Dodano dnia 18-11-2005 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth , Mapy Onet(Zumi) / Najbliżej położone miejsca
 
 

[Brak zdjęć w najlepszej jakości, pozostaje czekać na pojawienie się nowych zdjęć]

Śnieżka (1602 m n.p.m.) to najwyższy szczyt w Karkonoszach i jednocześnie w całych Sudetach, a także najwyższy szczyt Republiki Czeskiej. Położona na granicy polsko-czeskiej, góruje nad Karpaczem. Należy do Korony Gór Polskich.

Śnieżka (po czesku Sněžka, niem. Schneekoppe) jest uznawana za najbardziej charakterystyczny szczyt Karkonoszy. Zbocza pokryte są gołoborzem. Na Śnieżce znajdują się polska restauracja i obserwatorium meteorologiczne, które już z daleka są widoczne jako charakterystyczne "spodki". Na szczycie znajduje się również kaplica, a po czeskiej stronie (słupek graniczny stoi dokładnie na środku Śnieżki), stacja wyciągu z miasta Pec pod Śnieżką oraz kiosk czeskiej poczty, gdzie prócz zakupu pocztówek można napić się herbaty i kupić słodycze. Na początku 2005 roku rozebrano czeskie schronisko, które od wielu lat było wyłączone z ekspolatacji.

Przez Śnieżkę przebiega Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza oraz Droga Przyjaźni Polsko-Czeskiej (dawniej: Polsko-Czechosłowackiej).

Podesłał: LionheartOne Response to “Śnieżka - najwyższy szczyt Karkonoszy, Polska”

  1. Karpacz Says:

    Super stronka!! Prowadzę serwis o Karpaczu i jak można, to dodam link u siebie na stronie

Leave a Reply

info