Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Spodek - hala widowiskowo-sportowa, Katowice, Polska

Dodano dnia 09-06-2006 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth , Mapy Onet(Zumi) / Najbliżej położone miejsca
 
 

Spodek - potoczne określenie największej w Polsce hali widowiskowo-sportowej, znajdującej się w Katowicach przy Alei Korfantego 35. Hala ta jest zarządzana przez Przedsiębiorstwo Widowiskowo-Sportowe "Spodek".

Zrealizowaną w 1971 halę zaprojektowali architekci Maciej Gintowt i Maciej Krasiński. Autorem konstrukcji był Andrzej Zorawski. Jest to jeden z pierwszych w skali światowej obiektów z dachem zrealizowanych jako kopuła prętowo-linowa (tensegrity dome). Kształtem przypomina nieco latający spodek (tzw. UFO), stąd nazwa. Hala ta może pomieścić ok. 12000 widzów, choć zwykle organiatorzy ograniczają widownię do 8000. Bezpośrednio do hali przylega lodowisko, sala gimnastyczna i hotel, które są połączone w jedną całość tzw. antresolą. W obiekcie są organizowane mecze siatkówki, koszykówki, hokeja na lodzie, koncerty muzyczne, imprezy okolicznościowe, konferencje naukowe i imprezy targowe.

(Źródło: Wikipedia)

Podesłali: Basia, RychuLeave a Reply

info