Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Stadion OSiR Skałka w Świętochłowicach, Polska

Dodano dnia 22-06-2007 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth , Mapy Onet(Zumi) / Najbliżej położone miejsca
 
 

Stadion żużlowy i piłkarski w ośrodku OSiR Skałka w Świętochłowicach.

OSiR Skałka- Ośrodek Sportu i Rekreacji "Skałka" znajduje się w Świętochłowicach.

Historia powstania i rozbudowy OSiR "Skałka" sięga lat sześćdziesiątych. W 1964 z inicjatywy przedstawicieli Miejskiej Rady Narodowej, zakładów pracy i organizacji społecznych podjęto uchwałę o zagospodarowaniu nieużytków w mieście pomiędzy dzielnicą Piaśniki a Centrum, przy ulicy Bytomskiej. Potężne doły i nierówności oraz znajdująca się w pobliżu hałda stwarzały dobre warunki dla przyszłego ośrodka sportowego. Tym bardziej, że zaczęto likwidować inne obiekty sportowe na terenie miasta, kosztem rozbudowy Huty Florian. Dobre usytuowanie ośrodka dawało gwarancję służenia nie tylko mieszkańcom Świętochłowic, ale i także okolicznych miast: Chorzowa, Bytomia i Rudy Ślaskiej. Obiekt sportowo-rekreacyjny, przekazywano etapami przy dużym zaangażowaniu społeczeństwa, oficjalnie oddany został do użytku 22 czerwca 1968, a był to stadion wraz z zapleczem gospodarczym. W kolejnych latach następowała jego rozbudowa.

Rekord frekwencji padł zaraz na początku istnienia kiedy to na stadionie zasiadło blisko 27 000 osób. Ostatnimi wielkimi imprezami na stadionie Skałka były: mecz młodzieżowej reprezentacji Polski U21 oraz spotkania majowe z żużlem. W kwietniu 2005 na stadionie zgromadziło się blisko 20 000 ludzi, kiedy to została zorganizowana msza w intencji Jana Pawła II.

Obecnie na stadionie swoje mecze rozgrywa zespół piłkarski Śląsk Świętochłowice oraz odbywają się mecze żużlowe.

[Źródło: Wikipedia]

Podesłał: TurekLeave a Reply

info