Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Sztuczna wyspa The Palm, Jebel Ali w trakcie budowy, Dubai, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Dodano dnia 25-06-2006 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth / Najbliżej położone miejsca
 
 

Jest to jedna z trzech budowanych w Dubaju sztucznych wysp o kształcie palmy. Na zdjęciu satalitarnym widać jeszcze etap budowy, podczas którego wyspa jest jeszcze tworzona - usypywana.

Niedaleko można znaleźć takie ciekawostki jak:

  • Słynny hotel Burj al-Arab
  • Stok narciarski na pustyni Ski Dubai
  • Na zdjęciu satelitarnym można zobaczyć również drugą z budowanych wysp Jumeirah

Planowana jest budowa trzech takich wysp:

The Palm, Jumeirach - wyspa prawie ukończona widoczna w całości na zdjęciu satelitarnym. Wyspę zaczęto usypywać w czerwcu 2001 roku. Budowa miała zakończyć się w 2006 roku, ale z powodu zmian dokonanych w projekcie powinna być ukończona w 2007 roku. Na wyspie mają być wybudowane trzy pięciogwiazdkowe hotele, każdy o innym charakterze narodowym: Okinawa, Brazylia i Wenecja. Na liściach palmy znajdować będą się domy letniskowe, które zostały wystawione na sprzedaż już w 2004 roku. Domy zostały sprzedane w trzy dni po rozpoczęciu aukcji, a kupowali je także ludzie bardzo sławni np. David Beckham.

The Palm, Jebel Ali w trakcie budowy - tworzenie wyspy rozpoczęło się w październiku 2002 roku, a zakończenie przewidziane jest na rok 2007. Wyspa zaplanowana jest na cele wypoczynkowe. Gdy Jebel Ali zostanie ukończona, będzie ją otaczać z jednej strony część projektu Dubai Waterfront.

The Palm, Deira - wyspa nie jest jeszcze widoczna na zdjęciach satelitarnych. Budowa wyspy rozpoczęła się w listopadzie 2004 roku, ale zakończenie może się opóźnić o pięć lat z powodów konstrukcyjnych. Palma Deira będzie największą wyspą w całym projekcie.

(Źródło: Wikipedia)



Leave a Reply

info