Świat według Google - mapy satelitarne ciekawych miejsc, zdjęcia satelitarne: Najciekawsze mapy i zdjęcia satelitarne

Wybierz kategorię

Na skróty » Zdjęcia satelitarne miast | Opisy zawierające filmy | Ostatnio dodane | Zgłoszenia ciekawych miejsc

Losowo wybrane miejsca:

Reklamy:

Terakotowa Armia, Xian, Chiny

Dodano dnia 20-07-2007 / / Linki: Google Earth, Google Maps, Yahoo! Maps, Virtual Earth / Najbliżej położone miejsca
 
 

Terakotową Armią nazywana jest armia ośmiu tysięcy figur naturalnej wielkości, wykonanych z wypalonej gliny. Armia znajduje się w grobowcu pierwszego chińskiego cesarza Qin Shi Huang Di, w odległości 1.5 km na wschód od jego sarkofagu. W trakcie pochówku cesarza w 210 roku p.n.e. cała armia również została zakopana pod ziemią. Według wierzeń, Terakotowa Armia miała strzec cesarza i pomóc mu uzyskać władzę w życiu pozagrobowym.

Figury zostały przypadkowo znalezione przez trzech chłopów: Yang Xinman, Yang Peiman i Yang Peiyan podczas kopania studni w marcu 1974 roku. Od 1979 roku figury były stopniowo udostępniane zwiedzającym. Muzeum Xi'an Terakotowej Armii Pierwszego Cesarza Qin w obecnym kształcie, składające się z trzech krypt o głębokości od 4 do 8 metrów zostało otworzone publicznie w 1994 roku.

Każda figura posiada cechy indywidualne, każda twarz jest inna i przedstawia inne emocje, żołnierze posiadają różne uzbrojenie, pozycję, a także fryzury. Wśród figur żołnierzy znajdują się także postacie medyków i zwykłych cywili. Oryginalnie wszystkie figury były pomalowane. Kolory zachowały się do czasu odkrycia w 1974 roku. Jednak po wydobyciu na powietrze farba zaczęła stopniowo zanikać.

[Źródło: Wikipedia]

Podesłał: Gh0stLeave a Reply

info